Wichura szaleje na Warmii i Mazurach. Ponad sto interwencji straży pożarnej! [FOTO]

i

Autor: Facebook: OSP Jeziorany - https://www.facebook.com/ospjeziorany/posts/1623944497985761 Wichura szaleje na Warmii i Mazurach. Ponad sto interwencji straży pożarnej!

Wichura szaleje na Warmii i Mazurach. Dwie osoby poszkodowane, ponad sto interwencji straży pożarnej [FOTO]

2022-01-17 9:21

Fatalna pogoda w województwie warmińsko-mazurskim. Silny wiatr daje się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Strażacy musieli interweniować ponad sto razy — głównie w związku z powalonymi na drogi drzewami. Poszkodowane są też dwie osoby.

W niedzielę synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Obowiązuje ono aż do wieczora.

— W całym województwie nasila się prędkość wiatru wiejącego z kierunków zachodnich. Wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h. Miejscami występują burze, którym towarzyszą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące ograniczenie widzialności poniżej 1000 m oraz porywy wiatru do 110 km/h. W najbliższych godzinach nadal prognozowane są silne porywy wiatru do 90 km/h, a w czasie burz do 110 km/h — czytamy w najnowszym komunikacie IMGW.

Śmiertelny wypadek na DK91 w Kolniku

Wichura szaleje na Warmii i Mazurach. Dwie osoby poszkodowane, ponad sto interwencji straży pożarnej

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Marcin Rezmer przekazał, że od godz. 7 strażacy otrzymali 130 zgłoszeń o zdarzeniach spowodowanych silnymi podmuchami wiatru: połamanych gałęziach i drzewach, zerwanych czy uszkodzonych dachach. Z powodu drzewa, które wiatr przewrócił na sieć trakcyjną nie jeżdżą pociągi na linii Pasłęk - Bogaczewo. Polregio zapowiedziało, że wprowadzi zastępczą komunikację autobusową. Połamane drzewa utrudniają przejazd drogami m.in. w miejscowościach Purdka, Kołbuty, Łęguty i Adamowo.

Niestety są też poszkodowani. Jak informuje Express Elbląg, rano na ulicy Łęczyckiej w Elblągu gałęzie upadającego drzewa uderzyły w dwie osoby. O własnych siłach wsiadły do karetki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl