Wielkanoc 2021 na Warmii i Mazurach. Czy będzie zakaz święcenia jajek?

i

Autor: Unsplash - Michal Balog Warmińsko-mazurskie. Wielkanoc 2021 w ścisłym reżimie sanitarnym? Wiele na to wskazuje

Wielkanoc na Warmii i Mazurach w ścisłym reżimie sanitarnym? Wiele na to wskazuje

2021-02-26 9:13

Co z Wielkanocą 2021 w województwie warmińsko-mazurskim? Czy w związku z trudną sytuacją w regionie tegoroczne święta odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym? Czy zostanie wprowadzony zakaz święcenia jajek? Pierwsze informacje na ten temat podał ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Tegoroczna Wielkanoc z pewnością będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju, zwłaszcza w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie liczba osób zakażonych w ostatnich tygodniach znacząco wzrosła. Rząd nie wyklucza, że święta odbędą się znów w pełnym reżimie sanitarnym.

Zdaniem dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, którego cytuje "Rzeczpospolita", można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. – Fala kulminacyjna będzie w Polsce prawdopodobnie w okolicach świąt, czyli na początku kwietnia – prognozuje.

Gazeta zwraca uwagę, że kościół jednak podchodzi do tego spokojnie. – Nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Coś będzie wiadomo w połowie marca – mówi dziennikowi ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Raport z Anteny 25.02

Pod znakiem zapytania stoją również tegoroczne pierwsze komunie święte. Decyzje dotyczące terminu uroczystości zapadną najprawdopodobniej w połowie marca. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Pierwsze komunie zostaną ODWOŁANE? Najbliższy termin na pewno nie w maju

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków