Wakacyjny weekend na Mazurach. Święto sportu i mecz dla Julki [AUDIO]

2021-07-23 7:59

Pomaganie wciąga bardziej niż dobry mecz piłki nożnej. Okazja do jednego i drugiego w jednym nadarzy się już w niedzielę. Na stadionie gminnym w Wydminach Drużyna Wójta Gminy Wydminy zmierzy się w charytatywnym spotkaniu z Drużyną Wielkich Serc.

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Klub Sportowy Mazur Wydminy powstał 70 lat temu i przez dekady ukształtował wiele pokoleń lokalnych piłkarzy. 25 lipca na Stadionie Gminnym w Wydminach, z okazji jubileuszu zostanie uroczyście otwarty Skwer im. Pokoleń Mazura Wydminy. O 13.15 zostanie rozegrany charytatywny mecz pomiędzy Drużyną Wójta Gminy Wydminy a Drużyną Wielkich Serc. Celem jest pomoc Julce, walczącej z porażeniem mózgowym.

Kilka tygodni temu byliśmy z Drużyną Wielkich Serc w Prostkach, by wspomóc Sebastiana, młodego piłkarza miejscowego Pojezierza, który uległ koszmarnemu wypadkowi na boisku i potrzebuje naszej pomocy. I wtedy udało nam się zebrać blisko 9 tys. zł. Wierzę, że w Wydminach również są ludzie o wielkich sercach, dlatego w niedzielę zapraszamy na stadion. Wynik nie jest najważniejszy, ale damy z siebie wszystko! – zapewnia kapitan zespołu Michał Wypij.

Posłuchaj: na mecz zaprasza poseł i kapitan zespołu Michał Wypij

Mecze to nie wszystko. Będzie można skosztować dań z grilla, ciasta, lemoniady czy waty cukrowej A to wszystko w zamian za wrzucenie do puszki dowolnej kwoty. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 14-letniej Julki, mieszkanki gminy Wydminy.

– Wszystko jest dopięte na ostatni guzik i czekamy już tylko na niedzielę. Mamy też nadzieję, że pogoda dopisze, bo na pewno będzie smacznie, ale przede wszystkim pomożemy Julce. Zapraszamy! – zachęca Piotr Duliszewski, warmińsko-mazurski komendant OHP, który również wystąpi na boisku w Drużynie Wielkich Serc.

Emocji nie zabraknie też w drugim zaplanowanym meczu. Mazur Wydminy, zmierzy się z Granicą Bezledy w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Początek spotkania o godz. 15:30.

Posłuchaj: do Wydmin zaprasza Piotr Duliszewski, warmińsko-mazurski komendant OHP, który również wystąpi na boisku w Drużynie Wielkich Serc

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:

HARMONOGRAM WYDARZENIA

STADION Gminny w Wydminach (ul.Szkolna 5, 11-510 Wydminy)

12:30 - OTWARCIE BRAM STADIONU I POCZĄTEK WYDARZENIA

13:00 - Otwarcie Skweru im. Pokoleń Mazura Wydminy

13:15 - PIERWSZY GWIZDEK meczu charytatywnego: 

Drużyna Wójta - Drużyna Wielkich Serc (2 x 30 min.)

15:30 - Mecz Rundy Wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski:

Mazur Wydminy - Granica Bezledy

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy