Wakacyjna Trasa Dwójki zatrzyma się w Ostródzie

i

Autor: Centrum Kultury w Ostródzie W ostródzkim amfiteatrze trwają przygotowania do neidzielnego koncertu

Wakacje 2021 na Warmii i Mazurach. Koncerty w Ostródzie i w Olsztynie

2021-08-12 22:07

Ten weekend w Olsztynie i okolicy zapowiada się koncertowo. W Ostródzie swój przystanek będzie mieć Wakacyjna Trasa Dwójki, a w stolicy regionu startuje trzydniowy Green Festival. Kto, gdzie i kiedy wystąpi – o tym przeczytasz w artykule.

Eska Summer City Olsztyn – Dni Ostródy 2021

Wakacyjna Trasa Dwójki powraca na Mazury! Rozśpiewana i roztańczona kolorowa karawana TVP2 tym razem zawita do Ostródy, gdzie wprowadzi sporo radosnego zamieszania. Szalona, muzyczna biesiada rytm największych wakacyjnych (i nie tylko!) hitów wystartuje już w niedzielę, 15 sierpnia, punktualnie o 20.00.

Kto zagra w Ostródzie?

Królowa disco – Shazza – zaśpiewa takie hity, jak „Bajao Bongo”, „Historia pewnej miłości” czy „Bierz, co chcesz”. Ulubieniec publiczności, Sławomir, wykona swoje największe przeboje , m.in. „Miłość w Zakopanem”, „Będę z nią”, a także na legendarne… „Mydełko Fa”. W wykonaniu Golec uOrkiestra usłyszymy m.in. nieśmiertelne „Ściernisko”, „Słodycze” oraz „Lornetkę”. Na specjalne życzenie publiczności ponownie wystąpi objawienie koncertu w Żywcu – żywiołowa, energetyczna Odessa Band. Na scenie w Ostródzie pojawi się również „Typ Niepokorny”, czyli Stachursky. Swoje największe przeboje – w tym takie hity jak „Biały Miś” czy  „Santa Maria” – wykona kultowa, dawno niewidziana grupa Top One. Zespół Playboys porwie widzów do tańca w rytm piosenek „Zwariowałem”, „Lejde” i „Tylko Ty”. Nie zabraknie także rewelacyjnej Agnieszki Włodarczyk! W jej wykonaniu usłyszymy przeboje Krzysztofa Krawczyka i Anny Jantar. Na deser zaś znakomitość z Azerbejdżanu, gwiazda tegorocznej Eurowizji – Efendi, która wykona swoje energetyczne przeboje – „Mata Hari” i „Cleopatra”. Na scenie wystąpi również Jorrgus. A wszystko to w prawdziwie widowiskowej oprawie! Oszałamiająca scenografia, feeria świateł, niezwykłe efekty multimedialne, pirotechnika oraz nieposkromieni, energetyczni tancerze w spektakularnych układach choreograficznych to już znaki firmowe koncertów spod znaku Wakacyjnej Trasy Dwójki. Także tym razem widzów czeka niezwykłe, zrealizowane z rozmachem telewizyjne show na światowym poziomie!  Wszystko to na jednej z najbardziej urokliwych scen w Polsce – ostródzkim amfiteatrze położonym tuż nad brzegiem jeziora Drwęckiego.  

Koncert poprowadzi sympatyczny, zgrany duet w składzie: Ida Nowakowska i Rafał Brzozowski. Back-stage we władanie wezmą: Izabella Krzan i Norbi.  

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:

Olsztyn Green Festival, czyli muzycznie i zielono nad Ukielem!

Startuje Olsztyn Green Festival 2021. Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Organek, Muniek i Przyjaciele - to tylko kilka z wielu gwiazd, jakie zaprezentują się na dwóch scenach nad jez. Ukiel. Przed nami niezwykłe trzy dni w niesamowitym otoczeniu. W ciągu dnia na terenie imprezy będzie można spotkać artystów, którzy wieczorami zaproszą do wspólnej zabawy. Nie zabraknie jedzenia serwowanego z foodtrucków. Tradycyjnie już poruszana będzie tematyka związana z ekologią, będą zajęcia sportowe, zabawy dla dzieci.

Ze względu na sytuację pandemiczną i obowiązujące przepisy sanitarne, na teren festiwalu zostaną wpuszczone tylko osoby zaszczepione. Dlatego warto pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnego certyfikatu. Można go pobrać z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub z Internetowego Konta Pacjenta.

Na pętli autobusowej przy ulicy Kapitańskiej w pobliżu CRS Ukiel ruszył już punkt wymiany biletów na festiwalowe opaski. Jest czynny codziennie między 10:00 a 20:00.

Wydarzenia związane z Olsztyn Green Festiwal w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel będą zaczynać się o 15:00. Impreza będzie się kończyć około pół godziny po północy. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu uruchomi dodatkowe połączenia, którymi będzie można dojechać i wrócić z imprezy.

Program Olsztyn Green Festival 2021

i

Autor: Olsztyn Green Festival Program Olsztyn Green Festival 2021

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy