Arka Gdynia

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Arka Gdynia

W piłce nożnej liczy się skuteczność. Stomil Olsztyn przegrywa w Gdyni [AUDIO]

2021-04-25 22:29

Jedna dobra połowa to za mało na pokonanie zespołu walczącego o wejście do ekstraklasy. Stomil Olsztyn w meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrał na wyjeździe 0:2 (0:1) z Arką Gdynia. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Żebrowski i Maciej Rosołek. Olsztynianie przegrywając 0:1 mogli wyrównać, ale w 51 minucie Wojciech Łuczak nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek. Duma Warmii w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje czternaste miejsce.

W tych samochodach lepiej nie mieć wypadku | ESKA XD - Prosto z salonu #21

- W naszym wykonaniu to były dwie różne połowy – mówi Sylwester Wyłupski, pełniący w tym meczu rolę trenera Stomilu.

- W pierwszej to tak naprawdę, jeden przeciwnik badał drugiego. Natomiast druga połowa, mogę pogratulować chłopakom woli walki, zaangażowania i stworzenia prawdziwego piłkarskiego widowiska. Takie słowa padły od nas po meczu w szatni, że chciałbym, żeby chłopcy zapamiętali tę drugą połowę. Bo taki Stomil chcą kibice oglądać i my jako trenerzy również.

Posłuchaj: Sylwester Wyłupski, trener Stomilu Olsztyn po meczu z Arką Gdynia

Po trzech meczach rozegranych na wyjeździe Stomil Olsztyn rozegra domowy mecz. W środę (28 kwietnia) na własnym stadionie zagra z Koroną Kielce (godz. 16).

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

• Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski (29-głową), 2:0 Maciej Rosołek (90+1).
  • Żółta kartka - Arka Gdynia: Haris Memic, Adam Danch, Fabian Hiszpański, Daniel Kajzer. Stomil Olsztyn: Wojciech Łuczak, Grzegorz Kuświk, Jonatan Straus.
  • Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Wyniki meczów 26. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej:

• 2021-04-23:GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1) Widzew Łódź - Górnik Łęczna 0:0
  • 2021-04-24:Resovia Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1) Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:2 (0:0) Radomiak Radom - Odra Opole 1:0 (0:0) Chrobry Głogów - GKS Tychy 1:0 (0:0) GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0
  • 2021-04-25:Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki 2021-05-19:Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica