W Olsztynie znów można korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu [AUDIO]

2021-04-20 23:24

Olsztynianie ruszają w miasto się poruszać. Obowiązujące od poniedziałku (19 kwietnia) przepisy znów dają możliwość korzystania z obiektów sportowych w obiektach na świeżym powietrzu. Jedynym ograniczeniem jest liczba uczestników - nie większa, niż 25 osób jednocześnie. Podpowiadamy, gdzie się wybrać.

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!

Rekreacja na świeżym powietrzu znów jest możliwa. W życie weszły zmienione obostrzenia dotyczące sportu i rekreacji. Ponownie powszechnie dostępna jest część olsztyńskich obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Można już korzystać, niemalże bez ograniczeń, z naszego kompleksu w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel - mówi Zbigniew Szymula z OSiR-u w Olsztynie. - Na terenie CRS Ukiel do dyspozycji są boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki i wielofunkcyjne. Poza tym można korzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego, w której dostępne są m.in. rowery trekingowe, łyżworolki czy kijki do nordic walking. Działa tu także świetnie prowadzony skatepark. Nadal nieczynna jest natomiast Aquasfera.

Posłuchaj: o dostępnych obiektach sportowych ze Zbigniewem Szymulą z OSiR-u w Olsztynie rozmawia Anita Zalewska

Ze sportowych obiektów w Olsztynie można korzystać nie tylko nad jeziorem. Zmiana przepisów oznacza też udostępnienie skateparków, pumptracku na os. Grunwaldzkim oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Jeziołowicza.

Kluby sportowe z licencjami odpowiednich związków sportowych mogą korzystać z Uranii czy pływalni przy ul. Mariańskiej. Natomiast ze stadionu przy al. Piłsudskiego  - piłkarze Stomilu.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

W centrum nad jeziorem trwają już przygotowania do sezonu sportów wodnych.

Z tego względu, że w tym roku ochrona na akwenie będzie od 01. maja, już przygotowujemy sprzęt wodny. Będziemy wodować omegi, rowerki wodne i skutery – mówi kierownik CRS Ukiel Paweł Palczewski i zdradził nam , jakie wydarzenia są w planie na ten sezon w CRS Ukiel. Szczegóły poznasz słuchając audio.

Posłuchaj: o planach na sezon z kierownikiem CRS Ukiel Pawłem Palczewskim rozmawiała Anita Zalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy