W Olsztynie powstanie kolejne osiedle. Miasto wydało zgodę na budowę nowych bloków

i

Autor: Monika Smolik

Inwestycje

W Olsztynie powstanie kolejne osiedle. Miasto wydało zgodę na budowę nowych bloków

2024-02-22 15:32

W Olsztynie już wkrótce pojawią się kolejne budynki mieszkalne. Miasto wydało pozwolenie na budowę bloków wraz z infrastrukturą komunikacyjną m.in. na Jarotach. Kolejne zostaną wybudowane również w pobliżu jeziora Ukiel. Więcej informacji na ten temat w poniższym artykule.

Jaroty się rozrastają. Powstanie kolejny blok

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wydał pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z garażem podziemnym oraz wewnętrzną instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnym ogrzewaniem. Dodatkowo wraz z inwestycją ma powstać infrastruktura towarzysząca, m.in. wiata śmietnikowa i infrastruktura komunikacyjna, taka jak droga, miejsca parkingowe, chodniki czy ścieżka rowerowa. Nowy blok pojawi się przy ul. Jarockiej.

Nowe osiedle nad Ukielem

Nie tylko Jaroty się rozrastają. Kolejne trzy bloki powstaną również przy ul. Bałtyckiej. Tereny są atrakcyjne, bo znajdują się w pobliżu jeziora Ukiel, co na pewno przyciągnie kupców. Obecnie stoi tam hangar na sprzęt wodny, który zastąpią nowe bloki z garażami podziemnymi i dodatkowymi miejscami parkingowymi.

To nie jedyne inwestycje, bo władze miasta wydały także zgodę na ustalenie warunków zabudowy działki numer 55 w obszarze geodezyjnym 82, położonej w rejonie ul. Lubelskiej. Zgodnie z dokumentacją, przewidziano tam budowę obiektu magazynowego z integracją przestrzeni biurowej oraz handlowej.

Otwarcie nowej zajezdni tramwajowej w Olsztynie

Jak dobrze znasz Olsztyn? Sprawdź w quizie, czy poprawnie dopasujesz te budynki do ulic!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę łatwe pytanie. Jaki jest adres Urzędu Miasta w Olsztynie?
Listen on Spreaker.