W Olsztynie powstanie "Edukacyjny ekotaras". Zobacz wizualizacje [WIDEO]

2020-11-06 12:24

Znamy wyniki olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Serca olsztynian w VIII edycji OBO skradł "Edukacyjny ekotaras", który zgromadził niemal dziewięć z siedemnastu tysięcy głosów. Jest to propozycja zagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby. Jak będzie wyglądał? Zobacz na ESKA Olsztyn.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Olsztyński ratusz ogłosił rezultat głosowania w olsztyńskim budżecie obywatelskim. Mieszkańcy miasta oddali w sumie ponad 17 tysięcy głosów na niemal sto zgłoszonych projektów. Serca olsztynian skradł "Edukacyjny ekotaras", który zgromadził niemal dziewięć tys. punktów. To propozycja Zagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby z wystawą na dolinę i Łynę oraz wjazdu na parking, parkingu i ścieżki prowadzącej do tarasu.

- Proponujemy zrobienie przed naszym stadionem parkingu, w tym oczywiście dla osób niepełnosprawnych, dla pojazdu elektrycznego, będzie to doświetlone solarami, zrobimy szeroką na 5 metrów ścieżkę. Ta ścieżka będzie prowadziła do ekotarasu – zapowiada pomysłodawca, prezes Warmińsko-mazurskiego okręgowego związku rugby Henryk Pach. - Będą leżaki, będą ławki parkowe, urządzenia do ćwiczeń. -dodaje.

Posłuchaj: Edukacyjny ekotaras - o projekcie mówi pomysłodawca Henryk Pach, rozmawia Anita Zalewska

Taras ma mieć przede wszystkim głównie przeznaczenie edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej i przedszkolnej, a także pełnić funkcję rekreacyjną i integracyjną dla mieszkańców Olsztyna. Koszt ekotarasu to 500 tys. złotych.

Milionerzy 2020. Najciekawsze pytania!

Pytanie 1 z 10
Która lecznicza woda mineralna znana jest z tego, że łagodzi objawy nadużycia alkoholu?