Campus Polska Przyszłości odbędzie się w Olsztynie

i

Autor: Urząd Miasta Olsztyn Campus Polska Przyszłości organizatorzy zapowiadali na kortowskiej plaży

W Olsztynie odbędzie się Campus Polska Przyszłości. Zapisy trwają [AUDIO]

2021-05-06 15:49

Campus Polska Przyszłości to pierwsze tego typu wydarzenie w kraju. Odbędzie się w Olsztynie, a dokładniej w tutejszym miasteczku akademickim Kortowo. Przez tydzień - od 27 sierpnia do 2 września - około tysiąca młodych osób będzie mieć okazję do rozmów o gospodarce, środowisku i demokracji.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Campus Polska Przyszłości odbędzie się w Olsztynie. Tysiąc młodych ludzi przez tydzień będzie rozmawiać o najważniejszych sprawach: kryzysie klimatycznym, rynku pracy, o tym, jak Polska może stać się innowacyjnym państwem, a areną tych spotkań będzie campus uniwersytecki Kortowo.

W Polsce są setki tysięcy aktywnych młodych ludzi, którzy wykonują tytaniczną pracę - mówi jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. - Działają w stowarzyszeniach i fundacjach charytatywnych, pracują w samorządach. Lokalnie budują swoje małe ojczyzny. Jednak często ich inicjatywy nie są skoordynowane, a organizacje i liderzy mają ze sobą za mało kontaktu. Dlatego stworzyliśmy Campus Polska Przyszłości.

Posłuchaj: o wydarzeniu mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Przedsięwzięcie zostało podzielone na cztery główne bloki tematyczne: "Polska-Europa-Świat", "Klimat-Zdrowie", "Człowiek i Technologie", "Społeczeństwo Przyszłości i Wolności". W każdym z nich zaplanowano szereg paneli i warsztatów, dyskusji z ekspertami i spotkań z wybitnymi osobistościami. Nie zabraknie także wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Wydarzenie w obecności władz miasta i uczelni, zapowiedział na kortowskiej plaży prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Bardzo cieszę się, że możemy gościć takie wydarzenie w naszym mieście - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie mam wątpliwości, że tego lata w stolicy Warmii i Mazur wykuwać się będą innowacyjne idee, które wpłyną na losy naszego kraju. Olsztyn, jako miasto otwarte, tolerancyjne, wielokulturowe przyjmie z otwartymi ramionami uczestników tego wydarzenia. Chciałbym, żeby tak istotne spotkania były kontynuowane w naszym mieście w kolejnych latach.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Jeszcze przez 15 dni (do 20 maja) można zgłosić chęć udziału w wydarzeniu. Udział oraz pobyt w Olsztynie będzie bezpłatny. Campus Polska Przyszłości skierowany jest do osób, które ukończyły 18. rok życia (w dniu rozpoczęcia Campusu muszą być pełnoletni), ale jednocześnie nie mogą mieć więcej niż 35 lat. Po zgłoszeniu, chętnych czeka kilkuetapowa rekrutacja. Nie musisz być członkiem organizacji czy młodym politykiem. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na przyszłości Polski, niezależnie od doświadczenia, poglądów czy pochodzenia – mówi posłanka Aleksandra Gajewska.

Posłuchaj: o wydarzeniu mówi posłanka Aleksandra Gajewska

Campus Polska Przyszłości ma potrwać tydzień - od 27 sierpnia do 2 września.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy