Kolorowe KROWY pasą się w centrum Olsztyna! Niecodzienny widok przy amfiteatrze [FOTO]

2021-03-19 12:55

Na nietypowy widok mogą natknąć się mieszkańcy Olsztyna, którzy spacerują nieopodal amfiteatru. Tam Miejski Ośrodek Kultury postanowił usadowić stadko... kolorowych krów. Czy przepiękne figury zdołają odpędzić zimową aurę i namówić do przyjścia wiosnę? Mamy taką nadzieję!

W olsztyńskim amfiteatrze rozgościło się stadko kolorowych krów. Piękne figury zostały ustawione w przestrzeni miejskiej przez ośrodek kultury. - Na scenie olsztyńskiego amfiteatru pojawiła się wiosenna instalacja - mówi dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Niech dobre i mądre oko kulturowej krowy stanie się dla metaforą melancholijnej niefrasobliwości, której wszystkim nam dziś potrzeba. Metafizycznie przydrożny spokój tych pogodnych stworzeń i ich cierpliwy dystansik do zgróz tego świata to dobry punkt odniesienia przed wiosennymi porządkami i we własnej głowie - dodaje.

Czy te niezwykłe, barwne krowy na zielonej trawie będą w stanie przywołać wiosnę? To się okaże już w najbliższych dnia. Na razie jednak meteorolodzy zapowiadają, że w weekend będzie jeszcze prószyć.

Instalacja w amfiteatrze zostanie co najmniej do końca kwietnia.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl lub wyślij wiadomość na nasz fanpage Eska Olsztyn News. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!