UWM nagrał świąteczny teledysk „Kortowskie święta” [WIDEO]

2021-12-22 14:12

Rektorzy oraz dziekani Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zrobili niezwykłą niespodziankę społeczności akademickiej. W sekrecie i przy wsparciu pracowników Wydziału Sztuki nagrali świąteczny teledysk.

NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38

Kortowskie święta

Kortowo ostatnio znów opustoszało z powodu wprowadzenia zajęć zdalnych. UWM wysyła jednak w świat muzyczną świąteczną pocztówkę.

„Kortowskie święta” to życzenia od władz Uniwersytetu i Kolegium Dziekanów dla wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także dla innych uniwersytetów i szkół wyższych – mówi prof. Benedykt Błoński, dyrygent i dziekan Wydziału Sztuki. – Pomysł bardzo spodobał się rektorowi, prof. Jerzemu Przyborowskiemu, który dał nam zielone światło. Na początku grudnia spotkaliśmy się w studiu nagrań na naszym wydziale i w ciągu jednego popołudnia nagraliśmy świąteczny teledysk – zdradza prof. Błoński, który tym razem nie stał za pulpitem dyrygenckim, ale włączył się do chóru. Jak podkreśla dziekan Wydziału Sztuki, atmosfera w trakcie nagrania była znakomita.

Posłuchaj fragmentu utworu „Kortowskie święta"

Kevin sam w domu - Jak dobrze znasz świąteczny hit? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?

Trzymana w tajemnicy niespodzianka swoją premierę miała podczas ostatniego w tym roku kalendarzowym posiedzenia Senatu UWM.

Muzykę do utworu „Kortowskie święta” skomponował Tomasz Szymuś, autorem żartobliwego tekstu nawiązującego do UWM jest stale współpracujący z nim Bartosz Wąs. Nad całością nagrania czuwał prof. Marcin Wawruk, dźwięk realizował dr Adam Rosiński. Autorem teledysku jest Maciej Łojewski z Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM.

Artyści z Wydziału Sztuki chcą, aby nagrywanie świątecznej piosenki stało się coroczną uniwersytecką tradycją.

Teledysk „Kortowskie święta” można oglądać na stronie internetowej Uniwersytetu oraz w serwisie YouTube.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy