Świąteczne wyjazdy UTRUDNIONE! Wszystko przez pogodę. Alerty IMGW dla całej Polski

i

Autor: pexels.com/ mapa IMGW Świąteczne wyjazdy UTRUDNIONE! Wszystko przez pogodę. Alerty IMGW dla całej Polski

Świąteczne wyjazdy UTRUDNIONE! Wszystko przez pogodę. Alerty IMGW dla całej Polski

2021-12-22 8:46

Świąteczne wyjazdy mogą być utrudnione! Wszystko przez pogodę, która może znacznie pogorszyć warunki drogowe. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski. Szczegóły poniżej.

Już wkrótce zasiądziemy do wigilijnej kolacji, którą spędzimy w gronie rodziny i osób najbliższych. Jedni będą świętować w domu, innych czeka daleka podróż. Niestety świąteczne wyjazdy może w tym roku znacznie utrudnić pogoda. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem oraz marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Alerty mają obejmować całą Polskę. W wielu regionach ślisko na drogach zrobi się już w czwartek (23 grudnia). Niebezpiecznie ma być do końca świąt. Obowiązujące alerty pogodowe możesz na bieżąco śledzić na mapie IMGW. Znajdziesz ją >>TUTAJ<<

O zachowanie szczególnej ostrożności w tym okresie apeluje także policja. W warunkach zimowych droga hamowania znacznie się wydłuża. Zachowanie ostrożności i rozwagi, odpowiedni odstęp od innych aut i niewykonywanie gwałtownych manewrów na drodze może nam bardzo ułatwić jazdę. Prędkość należy dostosować do warunków panujących na drodze - nie zawsze prędkość dozwolona będzie prędkością bezpieczną – uczulają policjanci.

Więcej o świątecznych zasadach bezpieczeństwa przeczytasz na stronie policji.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

TYCH życzeń nigdy nie składaj w Święta! Sprawisz bliskim dużą przykrość! [LISTA]