Uwaga! Są zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna [MAPY]

2020-09-23 8:42 agada

Na obwodnicy Olsztyna oraz na drodze krajowej nr 53 ruszyły prace poprawkowe. W związku z tym wprowadzono kilka zmian w organizacji ruchu. O szczegółach czytaj na ESKA Olsztyn.

Zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna

Od środy (23 września) ruszyły prace poprawkowe na obwodnicy Olsztyna oraz drodze krajowej nr 53. Ich zakończenie planowane jest na koniec bieżącego tygodnia (27 września), o ile w robotach bitumicznych nie przeszkodzą warunki atmosferyczne. Do tego czasu organizacja ruchu będzie zmieniona:

  • Na węźle Pieczewo zostanie częściowo wyłączony z ruchu pas włączenia w kierunku Barczewa (rys. Pieczewo_wł). W kolejnym etapie ruch zostanie przełożony z prawej jezdni (kierunek Barczewo) na jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą (równoległą do jezdni głównej)
  • DK53 na odcinku Klewki (rondo) – węzeł Pieczewo zostanie zamknięta. Objazd od obwodnicy miasta oraz Olsztyna do Szczytna oraz od ronda w Klewkach do Olsztyna i obwodnicy miasta zostanie poprowadzony starą DK53.
  • Na obwodnicy Olsztyna pomiędzy węzłami Olsztyn Jaroty i Olsztyn Południe zostanie wyłączona z ruchu lewa jezdnia (kierunek Ostróda) na odcinku ok. 4 km. Ruch zostanie przełożony na prawą jezdnię (kierunek Barczewo) przewiązkami przez istniejące przejazdy awaryjne. Ruch na tej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo.

Czytaj też: Ślubowanie nowych policjantów z Warmii i Mazur. Zobacz zdjęcia! [GALERIA]

Zakres prac obejmie frezowanie warstwy ścieralnej, wykonanie warstwy wyrównawczej, ułożenie warstwy ścieralnej oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

- Konieczność przeprowadzenia tych robót wynikła podczas odbioru inwestycji, kiedy to stwierdziliśmy nierówności nawierzchni w trzech miejscach: na węźle Pieczewo (jezdnia w kierunku Barczewa), na wiadukcie kolejowym w sąsiedztwie Bartąga (jezdnia w kierunku Ostródy) oraz na fragmencie drogi krajowej nr 53 (obwodnica msc. Szczęsne). Ponieważ stwierdzone nierówności nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu, dokonaliśmy odbioru robót pod warunkiem naprawy przez wykonawcę stwierdzonych nieprawidłowości. - informuje GDDKiA Olsztyn.

ESKA XD #002

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.