Uwaga na ulewy na Warmii i Mazurach! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia

i

Autor: Unsplash - Atilla Bingöl Uwaga na ulewy na Warmii i Mazurach! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia

Ulewne deszcze na Warmii i Mazurach! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia

2021-08-30 10:26

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek (30 sierpnia) ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Najwięcej opadów należy spodziewać się wieczorem i nocą. Możliwe są również burze.

Wygląda na to, że jesień rozgościła się w Polsce już na dobre. Dni są coraz krótsze, ciągle pada deszcz, a temperatura pozostawia wiele do życzenia. Nie pozostaje nic innego, jak schować się pod ciepły koc z dobrą książką i kubkiem gorącej herbaty. Zwłaszcza w poniedziałkowy wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał bowiem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

- W województwie warmińsko-mazurskim prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Najwięcej opadów pojawi się wieczorem i nocą. Możliwe burze - informują synoptycy z IMGW.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl