Ukraińscy pracownicy wyjechali. Wielka inwestycja pod znakiem zapytania [AUDIO]

2022-03-28 14:35

Modernizacja olsztyńskiej Uranii nie jest pozbawiona coraz większych przeszkód. Teraz największą stanowi brak rąk do pracy. Budowę opuścili ukraińscy pracownicy, którzy powrócili bronić niepodległości swojej ojczyzny.

Trwa modernizacja HWS Urania
Autor: Anita Zalewska Mimo utrudnień, prace są kontynuowane - zapewnia ratusz
Modernizacja olsztyńskiej Uranii: byliśmy na placu budowy

Problemy z budową Uranii

Jedna trzecia pracowników wyjechała, ale prace są kontynuowane. Mowa o budowie hali Urania, przy której zatrudnionych było wielu obywateli Ukrainy.

Przy budowie Hali Urania powinno pracować aktualnie 180 osób, jednak 75 pracowników postanowiło już wrócić do Ukrainy i walczyć za ojczyznę. Mamy obecnie nieco ponad stu pracowników na placu budowy. Są to osoby zatrudnione głównie w firmach podwykonawczych Mirbudu. Sam Mirbud to duża firma, a jej przedstawiciele zapewniają, że prowadzą około 60 budów w całym kraju i na razie są w stanie przenosić pracowników podwykonawców pomiędzy kontraktami w taki sposób, żeby nie dochodziło do opóźnień – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza i dodaje – Wszyscy widzimy ten problem, ale na ten moment prace przy budowie Uranii są kontynuowane.

Posłuchaj: co z budową Uranii - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza
Quiz. Skąd pochodzi to danie?
Pytanie 1 z 20
Pampuchy to kluski drożdżowe z kuchni

Termin zakończenia budowy jest , jak określał sam wykonawca, ambitny. Zmodernizowana hala ma być gotowa jesienią 2023. Ze względu na okoliczności, możemy spodziewać się , że wykonawca będzie chciał przesunąć termin zakończenia prac. Niepokojące są też drastyczne zwyżki cen materiałów budowlanych.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy