Udane zakończenie sezonu! Stomil Olsztyn pokonał Wartę Poznań [GALERIA, AUDIO]

2020-07-27 11:04

W ostatniej kolejce piłkarskiej Fortuna1 ligi Stomil pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 2:1. Bramki dla Dumy Warmii strzelili: Skender Loshi w 65 minucie i Koki Hinokio w 81. Olsztyński zespół zakończył rozgrywki na 10. miejscu.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 31 minucie objęli prowadzenie. Nieporozumienie w szeregach Stomilu wykorzystał Mateusz Szczepania, który skierował piłkę do bramki. Druga połowa to zmiany w składzie i zdecydowanie lepsza gra w ataku biało-niebieskich. Wiktora Biedrzyckiego zastąpił Janusz Bucholc, a Sama van Huffela zmienił Skender Loshi.To właśnie rezerwowi doprowadzili do zmiany wyniku. W 65. minucie meczu akcję Janusza Bucholca wykończył Skender Loshi, który chwilę wcześniej zmienił Sama van Huffela. Było to pierwsze trafienie Albańczyka dla olsztyńskiego klubu. Wynik spotkania ustalił 9 minut przed końcem meczu Koki Hinokio.

- Gratuluję moim zawodnikom i wszystkim osobom związanym z pierwszym zespołem – mówi Adam Majewski trener Stomilu Olsztyn. - Zakończyliśmy ten sezon miłym akcentem. Wiedzieliśmy, że Warta Poznań będzie osłabiona, ponieważ na początku tygodnia gra baraż, ale to nie umniejsza naszego wyniku. Sam mecz nie był wielkim widowiskiem, mimo to jestem zadowolony z ładnych goli. Przegrywaliśmy do przerwy, ale po raz kolejny młodzi zawodnicy wyciągnęli wnioski i odwróciliśmy losy wyniku – dodaje.

Posłuchaj: Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn po meczu z Wartą Poznań (34 kolejka I. Ligi)

Stomil Olsztyn wygrał z Wartą Poznań 2:1 i sezon I ligi zakończył na 10. miejscu. Teraz „chwila oddechu”, a ligowe granie wróci pod koniec sierpnia.

Warta Poznań – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

1:0 – Szczepaniak (31) 1:1 – Loshi (65), 1:2 – Hinokio (81)

Stomil: Kudrjavcevs– Mosakowski, Bondarenko, Biedrzycki (48′ Bucholc), Szota, Straus (78′ Staszak) – Hinokio, Tecław, Hajda, van Huffel (63′ Loshi) – Sobczak

Warta: Lis – Kuzdra (87′ Grobelny), Boczek, Laskowski, Fiedosewicz – Apolinarski (73′ Rybicki), Danielewicz, Małek, Napołow – Szczepaniak (78′ Smykowski), Jaroch