Tysiące turystów odwiedzą Mrągowo. Zbliża się legendarny Piknik Country. Co w programie?

i

Autor: Michał Kaczyński i Paweł Krasowski / UM Mrągowo

wydarzenia

Tysiące turystów odwiedzi Mrągowo. Zbliża się legendarny Piknik Country. Co w programie?

2024-05-27 7:26

Kowbojskie stroje, motocykle, samochody terenowe i charakterystyczna muzyka country. Już niebawem Mrągowo, za sprawą legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk, ponownie zamieni się w polskie Nashville. Organizatorzy zdradzili już pierwsze szczegóły dotyczące imprezy. Kiedy odbędzie się Piknik Country w Mrągowie 2024? Jakie atrakcje znajdą się w programie?

Piknik Country w Mrągowie to impreza legenda, organizowana od 1982 roku. To najstarszy, największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal muzyki country i folk. Podczas jego wszystkich edycji wystąpiło blisko 600 artystów oraz zespołów muzycznych, z Polski i z zagranicy, w tym z Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Niesamowici artyści oraz klimat festiwalu sprawiają, że co roku do Mrągowa przyjeżdża tysiące turystów. Nie inaczej będzie także tym razem.

Piknik Country w Mrągowie 2024. Kiedy się odbędzie? Co w programie?

43. edycja Pikniku Country w Mrągowie odbędzie się w dniach od 25 do 28 lipca. – To wyjątkowe wydarzenie to nie tylko festiwal muzyki country, ale również okazja do stworzenia wspomnień, które pozostaną z Wami na zawsze. Podobnie jak w latach poprzednich, szykujemy dla Was 4 sceny i niezapomniane koncerty gwiazd muzyki country, a także klimatyczne stoiska z jedzeniem i pamiątkami! – informują organizatorzy.

Na scenie w Amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpi m.in. Music Road Pilots, Sarah Jory, Sunfire, Kraków Street Band, Michał Lonstar, CODA z Leszkiem Laskowskim i Marysią Gorajską, Cezary Makiewicz & Koltersi, Piotr Bułas & Garage Folks oraz Droga na Ostrołękę.

Oprócz udziału w koncertach, goście bawić się będą także podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście. Na dokładny program Pikniku Country trzeba jednak jeszcze zaczekać. Gdy tylko organizatorzy zdradzą więcej szczegółów, natychmiast zaktualizujemy nasz artykuł.

Przypomnijmy, że w czasie trwania festiwalu imprezy odbywają się w kilku miejscach: w Festiwalowym Amfiteatrze, małym amfiteatrze na Placu Unii Europejskiej, na Skwerze Jana Pawła II oraz w Westernowym Miasteczku Mrongoville.

Piknik Country 2023. Zobacz, co się działo pierwszego dnia festiwalu!

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna