Tym razem bez punktów. Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Treflem Gdańsk [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-02-04 19:48

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się po raz drugi pokonać Trefla Gdańsk. W czwartkowym, wyjazdowym spotkaniu, akademicy ulegli 1:3 (25-21, 22-25, 22-25, 21-25). Najlepszym graczem pojedynku wybrany został rozgrywający gospodarzy Łukasz Kozub.

Główne arterie Olsztyna są już przejezdne po ostatnich opadach śniegu

Po pierwszym wygranym secie, przez połowę drugiego na parkiecie dominowali olsztynianie. Później jednak do głosu doszli gdańszczanie, którzy zamknęli całe spotkanie po czterech setach. Najskuteczniejsi w ekipie z Kortowa byli: Robbert Andringa (20 punktów), Damian Schulz (16), Mateusz Poręba (13) i Dyma Teryomenko (10).

Na pewno w pierwszym secie my nieco lepiej zagrywaliśmy i ogólnie dobrze graliśmy. Od drugiego seta chłopacy z Gdańska zaczęli dużo lepiej zagrywać od nas i to był kluczowy element w którym byli lepsi od nas - mówi Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Posłuchaj: Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. Po meczu z Treflem Gdańsk (4.02)

W ligowej tabeli akademicy zajmują 9. miejsce z dorobkiem 28 punktów. Do ósmego GKS-u Katowice traci tylko jeden punkt. Teraz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę zmierzą się w Nysie z miejscową Stalą. Początek spotkania o 20:30.