Pałac Młodzieży w Olsztynie

i

Autor: Oskar Biedrzyński

edukacja

Tu najmłodsi rozwijają swoje życiowe pasje. Sprawdzamy ofertę olsztyńskiego Pałacu Młodzieży

2024-04-02 15:46

Pałac Młodzieży w Olsztynie to świetna propozycja dla dzieci i młodzieży, którzy chcą pozalekcyjnie odnajdywać swoje pasje i je doskonalić. Odbywają się tam m.in. zajęcia muzyczne, plastyczne oraz sportowe. Oferta placówki jest bardzo szeroka, a na wybrane lekcje mogą już uczęszczać dzieci w wieku 3 lat.

Olsztyński Pałac Młodzieży jest miejscem, w którego murach odbywa się multum ciekawych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży od 3 do 20 roku życia. Znajdzie się tam coś zarówno dla wielbicieli tańca, śpiewu, gry na instrumentach, ale również języków obcych, teatru, sportu czy plastyki i fotografii. Łącznie w Pałacu Młodzieży jest 121 sekcji z różnych obszarów i dla najróżniejszych grup wiekowych. Co ciekawe, wychowankowie placówki mogą regularnie testować nabyte umiejętności podczas najróżniejszych konkursów, turniejów i wystąpień publicznych.

- Mamy świetną kadrę, która podąża za naszymi wychowankami. Nauczyciele starają się podpowiadać w jakim kierunku powinien iść taki młody człowiek. Często dzieci i młodzież po zajęciach w naszym Pałacu wiążą dalej swoje całe życie zawodowe z jakimś kierunkiem. Mamy wielu absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, architektury, ale również fizyków i naukowców po zajęciach modelarskich czy majsterkowania. Nie zabraknie także absolwentów szkół muzycznych oraz aktorów - mówi Angelika Stawisińska, dyrektorka Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Rekrutacja

Zajęcia w olsztyńskim Pałacu Młodzieży odbywają się równolegle z klasycznym rokiem szkolnym, także od września do czerwca. Tegoroczna rekrutacja dla dzieci i młodzieży na rok 2024/25 rozpocznie się 6 maja. Co ważne, po raz pierwszy cały proces naboru będzie odbywał się drogą elektroniczną poprzez stronę palac.olsztyn.eu.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Angeliką Stawisińską, dyrektorką Pałacu Młodzieży w Olsztynie o ofercie placówki i rekrutacji na rok 2024/2025

Quiz. Najpopularniejsze polskie piosenkarki lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Moja i twoja nadzieja” śpiewanego przez Katarzynę Nosowską z grupą Hey. „Nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli ty nie pomożesz dziś...”
Aktywni Błękitni Witają Wiosnę w Lidzbarku Warmińskim