Triathlonowe zawody w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź, co się zmieni w weekend

i

Autor: UM Olsztyn/ M. Kierul

wydarzenia

Triathlonowe zawody w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu. Sprawdź, co się zmieni w weekend

2024-05-24 10:23

Przed nami dwa dni triathlonowego święta w Olsztynie. Zmagania w Pucharze Europy oraz Elemetal Tri Series będą oznaczać czasową zmianę organizacji ruchu w pobliżu Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Szczegóły poniżej.

Setki triathlonistów będą rywalizować nie tylko w wodach największego olsztyńskiego akwenu, ale także na ulicach do niego przyległych. Miasto prosi o stosowanie się do poleceń policji, straży miejskiej oraz służb organizatora.

Triathlonowe zawody w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu

W sobotę (25 maja) między 6.00 a 19.30 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od ul. Schumana do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej zostanie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 6:00-10:15, 11:40-12.45, 14.10-15.15, 16.45-17.45 będzie możliwy wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia) pod nadzorem służb porządkowych.

W niedzielę (26 maja) w godzinach 6.00-15.00 dla ruchu drogowego będą zamknięte ul. Kapitańska, ul. Schumana (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Miła. Na południowej nitce ul. Sielskiej zostanie wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Podróżujący na odcinku Ostróda-Olsztyn drogą krajową nr 16 proszeni są o korzystanie z objazdu obwodnicą oraz ul. Warszawską lub drogą powiatową przez Łupstych i ul. Bałtycką.

Mistrzostwa Europy w Triathlonie Olsztyn 2022

Mistrzostwa Europy w triathlonie – Olsztyn 2022