Tragedia na jeziorze Tałty. Nie żyje 8-letnie dziecko. Są nowe informacje

i

Autor: Facebook: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Tragedia na jeziorze Tałty. Nie żyje 8-letnie dziecko. Są nowe informacje w sprawie

2022-06-20 14:27

41-letni sternik motorówki, która wywróciła się na jez. Tałty i w wyniku wywrotki zginęło 8-letnie dziecko, nie miał stosownych uprawnień. Prokuratura rejonowa w Mrągowie wszczęła w poniedziałek (20 czerwca) śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w ruchu wodnym.

Jak podała PAP w poniedziałek Prokurator Rejonowa w Mrągowie Bogusława Pidsudko-Kaliszuk, ze wstępnych ustaleń wynika, że łodzią motorową podróżowało 7 osób: 4 osoby dorosłe i trójka dzieci. W pewnym momencie łódź się przechyliła i podczas przechyłu uczestnicy wpadli do wody. Łódka wywróciła się do góry dnem i zaczęła tonąć.

W kabinie łodzi została uwięziona 8-letnia dziewczyna. W akcji poszukiwawczej, po kilku godzinach płetwonurkom udało się do niej dotrzeć, po wybiciu szyby wydobyli dziecko. Dziewczynka nie żyła. Jak ustalili śledczy, łodzią sterował 41-letni mężczyzna, który nie posiadał stosownych uprawnień.

Jak podała prokurator, wszystko wskazuje na to, że uczestnicy wyprawy nie mieli na sobie kapoków. Właściciel łodzi podał, że łódka była wyposażona w kamizelki ratunkowe. Łódź wciąż spoczywa na dnie jeziora. Prawdopodobnie w tym tygodniu zostanie podjęta próba jej wydobycia.

"Prokuratura prowadzi czynności zmierzające do ustalenia, jaka była przyczyna tragicznego zdarzenia i kto ponosi winę"- wskazała prokurator Pidsudko-Kaliszuk.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 14 na jeziorze Tałty. Akcja poszukiwawcza na Tałtach była bardzo trudna, ponieważ miejscami głębokość akwenu sięga 45 metrów.

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"