To pierwsza taka impreza sportowa w Olsztynie. W hali Urania zmierzą się mistrzowie

i

Autor: Monika Smolik

Wydarzenia

To pierwsza taka impreza sportowa w Olsztynie. W hali Urania zmierzą się mistrzowie

2024-04-24 15:02

Takie wydarzenia sportowego jeszcze w Olsztynie nie było. Już wkrótce w hali Urania odbędzie się pierwsza w historii impreza organizacji KSW. W walce wieczoru zmierzą się mistrzowie, dlatego można przypuszczać, że przyciągnie ona tysiące fanów sztuk walki. Kto będzie walczył i kiedy odbędzie się impreza? Odpowiedź poniżej.

KSW po raz pierwszy w Olsztynie. Kiedy i gdzie odbędzie się impreza?

Organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Olsztyna. W walce wieczoru lokalny bohater i mistrz wagi koguciej Jakub Wikłacz stanie do rywalizacji z Sebastianem Przybyszem, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej. Będzie to piąta konfrontacja tych zawodników. Ostatnia zakończyła się remisem. Gala KSW 95 odbędzie się 7 czerwca w hali Urania, a na liście walk znajdą się również dwaj zawodnicy z klubu Arrachion Olsztyn: Adrian Zieliński i Krystian Bielski.

Start imprezy zaplanowano na godz. 19:00. Bilety są już w sprzedaży na stronie ebilet.pl.

Jakub Wikłacz vs. Sebastian Przybysz. Kto będzie górą?

Jak podaje KSW, historia rywalizacji Jakuba Wikłacza z Sebastianem Przybyszem jest bardzo długa. Do ich pierwszej walki doszło w roku 2017 i wówczas to Jakub był górą, pokonując Sebastiana na punkty. Trzy lata później, już w klatce KSW, Sebastian zrewanżował się za pierwszą przegraną i znokautował Jakuba w trzeciej rundzie pojedynku, co otworzyło mu drzwi do walki o pas, który zdobył pokonując Antun Račia. W grudniu roku 2022 Sebastian, już jako mistrz, starł się z Jakubem po raz trzeci i przegrał rywalizację na pełnym dystansie pięciorundowego pojedynku.

- Starcie to zostało wybrane najlepszą walką wieczoru gali XTB KSW 77. Panowie pozostali jednak na kursie kolizyjnym i we wrześniu roku 2023 doszło do kolejnej konfrontacji, która ponownie dostarczyła niesamowitych emocji, ale zakończyła się faulem i remisem. Pod koniec czwartej rundy Wikłacz zaatakował nielegalnym kopnięciem na głowę Przybysza, który był w parterze i starcie zostało przerwane. Po kontroli lekarza zapadła decyzja, że Sebastian Przybysz nie może kontynuować walki. Sędzia zdecydował, że nielegalne kopnięcie nie było intencjonalne, więc odebrał dwa punkty Jakubowi Wikłaczowi i po podliczeniu kart punktowych konfrontacja zakończyła się remisem, a Jakub Wikłacz pozostał mistrzem wagi koguciej. Po tym starciu Wikłacz obronił tytuł w fenomenalnym pojedynku z Zuriko Jojuą. Teraz jednak ponownie stanie do walki z Sebastianem Przybyszem, aby ostatecznie rozstrzygnąć ich wieloletnią rywalizację – czytamy na stronie KSW.

Adrian Zieliński jest doświadczonym zawodnikiem nie tylko w MMA, ale również w muay thai i kickboxingu. W mieszanych sztukach walki rywalizuje od roku 2010. W tym czasie stoczył 37 pojedynków i 24 z nich wygrał.

Z kolei Krystian Bielski ma za sobą trzy walki w klatce KSW. Debiutując w organizacji zmierzył się z Ionem Surdu i rozbił go ciosami w drugiej rundzie pojedynku. Pochodzący z Mławy fighter ma na swoim koncie 15 zawodowych pojedynków, z których wygrał 9, a pięć razy zrobił to przed czasem. Krystian na co dzień trenuje w klubie Arrachion Olsztyn, gdzie jest sparingpartnerem m.in. Mameda Khalidova.

Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis

Hala Urania w Olsztynie otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis! [ZDJĘCIA]