Ciekawostka

To najdłuższa linia autobusowa w Olsztynie. Zatrzymuje się aż na 34 przystankach [ZDJĘCIA]

2024-06-24 7:31

W Olsztynie funkcjonują 34 linie autobusowe oraz dwie nocne. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z pięciu linii tramwajowych. Większość tras pojazdów komunikacji miejskiej ma po kilkadziesiąt przystanków, jednak jedna wśród nich się wyróżnia. Która linia autobusowa w Olsztynie jest najdłuższa? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej.

Najdłuższa linia autobusowa w Olsztynie

W Olsztynie są aż 34 linie autobusowe oraz pięć tramwajowych. Pasażerowie nocą mogą korzystać również z linii nocnych: N01 i N02. Większość tras liczy kilkadziesiąt przystanków, jednak ta jedna wyróżnia się na tle innych. Mowa o linii autobusowej nr 121, na jej trasie znajdują się aż 34 przystanki. Jest to najdłuższa linia autobusowa w stolicy Warmii i Mazur. Autobusy komunikacji miejskiej kursujące na tej linii swój bieg rozpoczynają na przystanku Bartąska-Rondo, a kończą na przystanku Cementowa.

Przejazd całą trasą zajmuje pasażerom niemal godzinę. Zgodnie z rozkładem jazdy, podróż tą linią od przystanku początkowego do końcowego zajmuje dokładnie 56 minut, a powrotna trasa zajmuje minutę dłużej.

Linia nr 121 powinna zostać skrócona?

Jakiś czas temu pojawiły się głosy mieszkańców, że trasa linii nr 121 jest za długa. Przebiega przez kilka olsztyńskich osiedli, m.in. Jaroty, Nagórki czy Kętrzyńskiego. Część olsztynian uważała, że trasa powinna być skrócona i mogłaby przykładowo omijać Nagórki. Interpelację w tej sprawie w 2020 r. złożył radny Tomasz Głażewski, który wskazał, że linia ta może zniechęcać część podróżnych do korzystania z niej.

- Skomplikowany i bardzo rozbudowany przebieg linii 121 może, ze względu na długi czas przejazdu, zniechęcać do korzystania z transportu publicznego – przekonywał Tomasz Głażewski.

Jednak trasa linii 121 pozostaje bez zmian. Podróżni wciąż mają możliwość wsiadania i wysiadania m.in. na Nagórkach lub dojechać np. niemal do Bartąga.

Przejazd inauguracyjny nową linią tramwajową w Olsztynie

To najdłuższa linia autobusowa w Olsztynie. Zatrzymuje się aż na 34 przystankach! [ZDJĘCIA]

Największe, najmniejsze, najbardziej zaludnione. Jak dobrze znasz osiedla Olsztyna? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Które osiedle jest największe pod względem powierzchni?
Listen on Spreaker.