Tłusty Czwartek 2022. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? [LISTA CUKIERNI, CENY]

i

Autor: pexels.com Tłusty Czwartek 2022. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? [LISTA CUKIERNI, CENY]

Tłusty Czwartek 2022. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? [LISTA CUKIERNI, CENY]

2022-02-24 8:23

Tłusty Czwartek 2022. Tego dnia liczba pochłoniętych kalorii nie ma znaczenia! Zwłaszcza jeżeli dostarczą nam ich słodkie pączki ociekające lukrem lub przepyszne chrupiące faworki posypane cukrem pudrem. Zastanawiacie się, gdzie w Olsztynie kupić najlepsze? Koniecznie sprawdźcie nasze propozycje.

Tłusty czwartek w tym roku wypada 24 lutego. To święto ruchome, które zawsze obchodzimy w czwartek przed Wielkim Postem, dokładnie 52 dni przed Wielkanocą. W tłusty czwartek zaczyna się też ostatni tydzień karnawału. Według tradycji, w Polsce tego dnia dozwolone jest objadanie się, zwłaszcza pączkami. Istnieje również przesąd, który mówi, że jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - będzie mieć pecha aż do... kolejnego tłustego czwartku. Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy. Lepiej jednak nie ryzykować. Gdzie zatem w Olsztynie można kupić najlepsze pączki?

Tłusty Czwartek 2022. Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie?

Miejscem, które należy odwiedzić w tłusty czwartek, jest z pewnością Cukiernia Słodka Sztuka na ulicy Sikorskiego. Rok temu maślany pączuś z nadzieniem różanym z tej właśnie cukierni zajął pierwsze miejsce w wielkim teście pączków przeprowadzonym przez olsztyńską blogerkę kulinarną - Gastronautkę. Tradycyjnego pączka z nadzieniem różanym kupimy również w tym roku. A kto nie lubi tego smaku, może skosztować pączka z kremem budyniowym. Oba w cenie 5 złotych za sztukę.

Pyszne pączki w Olsztynie kupimy również w Malta Cafe na ul. Lelewela. Tam wypiekać będą tradycyjne pączki z różą - w cenie 5,50 złotych za sztukę. Z kolei Rzemieślnicza Piekarnia Cymes na Wojska Polskiego zaprasza na pączki pieczone z marmoladą wieloowocową oraz pączki a'la Kinder z czekoladą.

Szeroki wybór smaków oferuje Fit Cake Olsztyn Starówka. To miejsce idealne dla osób, które szukają pączków wege. W cenie 8 złotych kupimy pączki o smaku wiśnia z czekoladą, budyniem i białą czekoladą, toffi i słonym karmelem, kremem pistacjowym, chałwowym, z marmoladą truskawkową i polewą biała czekolada, pączki z batatów, pączki fit z nutellą, pączki z pigwą i słonym karmelem. Wszystkie bez glutenu, cukru i bez laktozy.

Smacznych pączków nie zabraknie także w Cukierni Tortex, Starej Pączkarni na Kościuszki czy też w Naszej Pączkarni na 11 Listopada.

Jak zrobić najlepsze kruche faworki? Oto przepis Beszamel.pl na Tłusty Czwartek

Warto jednak pamiętać, że do pączkarni w tłusty czwartek ustawiać się mogą niemałe kolejki. Jeżeli więc nie macie czasu lub cierpliwości, zawsze możecie zaopatrzyć się w pączki z marketów takich jak Biedronka, Lidl czy Auchan. SPRAWDŹ: CENY PĄCZKÓW w Biedronce, Lidlu, Auchan. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022?

ZOBACZ TEŻ PRZEPISY NA PĄCZKI ORAZ FAWORKI DO WYKONANIA W DOMU:

Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?