Tajemnicze szafy przy kasach samoobsługowych. Nowość w sklepach Biedronka. Nie wszyscy z nich skorzystają

i

Autor: biuro prasowe sieci Biedronka

biznes

Tajemnicze szafy przy kasach samoobsługowych. Nowość w sklepach Biedronka. Nie wszyscy z nich skorzystają

2024-05-15 7:21

W niektórych sklepach Biedronka przy kasach samoobsługowych pojawiły się tajemnicze szafy wypełnione papierosami. Wiele osób może być zdziwionych, ponieważ sprzedaż wyrobów tytoniowych w systemie samoobsługowym jest zabroniona. Na czym polega zatem nowe rozwiązanie? Jak kupić papierosy w Biedronce przy kasach samoobsługowych? Szczegóły poniżej.

Zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, papierosy w sklepach można kupić jedynie przy tradycyjnych kasach. Jak poinformowały "Wiadomości Handlowe", Biedronka znalazła jednak nowe rozwiązanie, które pozwoli na wygodniejsze zakupy, nie obciąży dodatkowo kasjerów, ale też będzie zgodne z prawem.

Nowość w Biedronce. Przy kasach samoobsługowych stanęły szafy z papierosami

W niektórych sklepach sieć ustawiła przy kasach samoobsługowych szafy z papierosami. Tych jednak klient nie może samodzielnie otworzyć. By dostać paczkę papierosów z ekspozytora, należy powiadomić kasjera, używając do tego specjalnego przycisku.

– W związku z rozwijaniem kas samoobsługowych, w części sklepów Biedronka wdrażamy projekt dodatkowej ekspozycji wyrobów tytoniowych w ramach strefy samoobsługowej. Dotychczas klienci mieli możliwość dokonania zakupów wyłącznie na tradycyjnych kasach. Oczywiście sprzedaż wyrobów tytoniowych na kasach samoobsługowych dokonywana jest przez podanie produktu i skasowanie na kasie samoobsługowej przez Kasjera-Sprzedawcę oraz obejmuje niezbędną weryfikację wieku – poinformowała redakcję olsztyn.eska.pl Marta Osial, dyrektor kategorii w sieci Biedronka. 

Tajemnicze szafy przy kasach samoobsługowych. Nowość w sklepach Biedronka. Nie wszyscy z nich skorzystają

i

Autor: Biuro prasowe sieci Biedronka

Afera paragonowa w Biedronce. Oburzeni klienci publikują zdjęcia w sieci

Tańszy jest Lidl czy Biedronka? Klienci są w szoku, mówią tylko o jednym