Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe. Zmiana od 30 listopada

i

Autor: pexels.com Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe. Zmiana od 30 listopada

Szpitale w Mrągowie i Kętrzynie mają być covidowe. Zmiana od 30 listopada

2021-11-23 14:40

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego szpitale powiatowe w Mrągowie i Kętrzynie od 30 listopada mają być przekształcone w szpitale covidowe. "Wynika to z szybkiego przyrostu osób wymagających hospitalizacji z powodu koronawirusa" - poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek.

Oba szpitale - w Mrągowie i Kętrzynie - będą w całości przekształcone w szpitale covidowe od 30 listopada. Placówki wygaszają teraz działalność oddziałów, wykonują ostanie zabiegi i kończą proces leczenia pacjentów tak, by w całości móc przyjmować zakażonych koronawirusem. Jedynie w szpitalu w Mrągowie działał będzie oddział pediatryczny, ponieważ mieści się on w oddzielnej bryle kompleksu szpitalnego.

W Mrągowie będzie 75 łóżek covidowych, w tym 4 respiratorowe, w Kętrzynie 74 łóżka covidowe, w tym 6 respiratorowych. Obie placówki niezbędny sprzęt posiadają z poprzedniej fali pandemii.

CZYTAJ TEŻ: Od stycznia kolejna opłata MOCNO W GÓRĘ! Czego dotyczy podwyżka i ile wyniesie?

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że w regionie szpitale powiatowe w całości już zostały przekształcone w covidowe w Ostródzie, Braniewie, Lidzbarku Warmińskim i Nidzicy.

- To są decyzje spowodowane sytuacją epidemiczną w regionie, szybko rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia szpitalnego, w ostatnim czasie dziennie do szpitali trafia kolejnych 20-30 osób - podał PAP Guzek.

We wtorek w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 817 (przed tygodniem 787). W szpitalach leczonych jest 584 pacjentów (wszystkich łóżek jest 828). Ostatniej doby do szpitali trafiło kolejnych 18 pacjentów. Na 102 respiratory w regionie zajętych jest 51 tych urządzeń.

(PAP)

Super Raport 23.11 (Goście: Marek Belka - były premier, były szef NBP oraz Krzysztof Skiba - muzyk, satyryk) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak