Ceny karpia 2021. Gigantyczne podwyżki przed Świętami Bożego Narodzenia. Ile zapłacimy?

i

Autor: pixabay.com Ceny karpia 2021. Gigantyczne podwyżki przed Świętami Bożego Narodzenia. Ile zapłacimy?

Ceny karpia 2021. Gigantyczne podwyżki przed Świętami Bożego Narodzenia. Ile zapłacimy?

2021-11-23 14:27

Ceny karpia 2021. Ile w tym roku zapłacimy za kilogram karpia? Niestety nie mamy dobrych informacji. Ceny już poszybowały w górę, a przed Świętami Bożego Narodzenia mogą być jeszcze wyższe. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej.

W zależności od regionu i tradycji rodzinnych zestaw wigilijnych potraw jest różny. Zwyczajowo jednak na każdym stole powinno znaleźć się ich dwanaście. Jedną z popularniejszych jest karp – w Polsce od lat 70. nieodłączony symbol świąt Bożego Narodzenia. Ale.. dlaczego akurat karp, a nie na przykład łosoś? Wszystko za sprawą kampanii "Karp na każdym wigilijnym stole" zainicjowanej w 1947 roku przez Hilarego Minca. Od tamtej pory Polacy nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez karpia.

Ceny karpia 2021. Gigantyczne podwyżki przed świętami Bożego Narodzenia. Ile za kilogram?

Niestety w tym roku za ten świąteczny przysmak zapłacimy znacznie więcej. – Generalnie na rynku cena karpia w tym roku jest o 25-30 proc. wyższa niż w poprzednim roku. Jego cena detaliczna, w różnych gospodarstwach, wynosi między 17 a 20 zł za kilogram. My obecnie mamy 18 zł, ale możliwe, że ulegnie ona zmianie. Cała branża spodziewa się, że przed świętami Bożego Narodzenia cena karpia wzrośnie – mówi w rozmowie z Faktem Przemysław Urniaż Dyrektor ds. infrastruktury i logistyki gospodarstwa Stawy Milickie SA.

CZYTAJ TEŻ: Karp w wannie nie popływa? Będzie zakaz sprzedaży tych ryb przed świętami?

Czym spowodowany jest wzrost cen karpia? Powodów jest wiele – inflacja, rosnące ceny zbóż, którymi karmione są te ryby. Zmniejszyła się też produkcja karpi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak nie zwariować w święta?
Sonda
Kupiłeś/aś już prezenty na święta?