Strefa Kibica na Euro 2021 w Olsztynie i okolicy. Gdzie oglądać mecze? [AUDIO]

2021-06-12 7:00

Ceremonia otwarcia Euro 2021 już piątek (11 czerwca). Świat szykuje się do podglądania piłkarskich zmagań, a w wielu miastach powstają strefy kibica, uszyte oczywiście na miarę pandemicznych ograniczeń. Czy w Olsztynie powstanie miejska strefa kibica? To pytanie skierowaliśmy do olsztyńskiego ratusza.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Olsztyn, swego czasu, zaistniał na mapie Polski, jako Miasto Bez Footballu. Rzecz działa się ponad dekadę temu. Jak będzie tym razem i czy w stolicy regionu powstanie miejska strefa kibica, w której mieszkańcy mogliby bezpłatnie oglądać mecze na dużym ekranie?

Nie planujemy utworzenia miejskiej strefy kibica, ale kibicujemy wszystkim przedsiębiorcom, którzy mają puby na starówce i którzy myślą o tym, żeby zmobilizować mieszkańców do wspólnego kibicowania polskiej reprezentacji - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Strefa kibica na Euro 2021 w Olsztynie. Gdzie oglądać mecze?

W mieście bez footbolu, jak już udało się nam ustalić, restauratorzy nie zawiodą i zapewnią kibicom możliwość oglądaniach turnieju poza domem. W strefę dla kibiców zamieni się jedna z ulic na starówce:

Olsztyńscy kibice będą mogli obejrzeć wszystkie mecze Euro i cieszyć się emocjami tego turnieju. Na małej, uroczej uliczce – ulicy Podwale, w strefie kibica Pubu Champion. Decyzją pana prezydenta Olsztyna ta uliczka będzie zamknięta od 11 czerwca do 12 lipca - mówi organizator Michał Żukowski.

Na olsztyńskiej starówce, poza strefą zorganizowaną przez Champion Pub na Starym Mieście, mecze obejrzycie też w lokalach gastronomicznych. Co innego w pobliskim Biskupcu czy Dobrym Mieście, gdzie takie miejskie strefy powstaną.

Posłuchaj: o strefie kibica przy Champion Pub na Starym Mieście mówi Michał Żukowski

Strefa kibica na Euro 2021 w Dobrym Mieście i Biskupcu

W tym przypadku mówimy o Dobrym Mieście dosłownie, czyli jesteśmy Dobrym Miastem i otwieramy strefę kibica. Strefa kibica powstanie w zakątku historycznym, który przywracamy mieszkańcom miasta, jest scena, będzie telebim i nie tylko - mówi Jarosław Kowalski, burmistrz Dobrego Miasta. Biskupiec też nie próżnuje w zakresie tworzenia miejskiej przestrzeni dla sportowych emocji: W Biskupcu po raz kolejny przy tak dużych wydarzeniach sportowych, jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizujemy strefę kibica. Każdy będzie mógł przyjść bezpłatnie do amfiteatru, obejrzeć mecz na profesjonalnym telebimie i dopingować piłkarzy - zaprasza burmistrz Biskupca, Kamil Kozłowski.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Fani piłki nożnej  odliczają już godziny do rozpoczęcia UEFA Euro 2020.Informacje, gdzie śledzić ceremonie otwarcia i pierwsze mecze znajdziecie na Eska.pl.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy