Mecz 16. kolejki 1.ligi

Autor: Andrzej Brzozowski Stomil Olsztyn pokonał przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec. Relacja i wynik meczu [AUDIO]

2021-11-08 13:45

Na taki mecz czekali kibice. W meczu 16. kolejki 1.Ligi na stadionie w Olsztynie przy Piłsudskiego Stomil podjął Zagłębie Sosnowiec. Dla gospodarzy było to przełomowe spotkanie.

Nabór do Akademii Sportu Stomilu Olsztyn

Na taki mecz Stomil długo czekał!

W niedzielę na olsztyńskim stadionie przy Piłsudskiego tutejszy Stomil podjął pierwszoligowca z Sosnowca. Gospodarze wygrali, pewnie pokonując Zagłębie 3:1. Cenna zdobycz punktowa pozwoliła biało-niebieskim opuścić strefę spadkową.

W końcu wygrał u siebie! Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 3:1

Już w 7. minucie piłkę do bramki Zagłębia skierował Patryk Mikita. Trzy minuty później było już 2:0 po trafieniu Jonatana Strausa. Goście przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Szymon Pawłowski. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Łukasz Moneta. Zadowolenia po meczu nie krył trener Dumy Warmii.

Wygraliśmy dzisiaj bardzo, bardzo ważne spotkanie z gatunku takich meczów, jak to mówią, o sześć punktów. Z tego bardzo się cieszymy. W końcu te założenia taktyczne były w dość dobry sposób realizowane, powiedzieliśmy sobie, że będziemy to z konsekwencją robić i było to widać na boisku – mówi Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn.

Posłuchaj: Adrian Stawski trener Stomilu Olsztyn po meczu z Zagłębiem Sosnowiec (16. kolejka 1. Ligi)

Wszyscy na stadion!

Biało-niebiescy kibice na niedzielny mecz mogli wejść za darmo i nie zawiedli! Trybuny były wypełnione po brzegi, a olsztyńscy kibicie zadbali o wyjątkową oprawę meczu.

Zupełnie inaczej się gra przy komplecie publiczności i mam nadzieję, ze dzisiejszym zwycięstwem siebie napędzimy i zachęcimy także kibiców, żeby tak licznie przychodzili na nasze mecze. Jesteśmy podbudowani zwycięstwem i jedziemy na bój do Niepołomic – mówi Rafał Remisz, kapitan olsztyńskiego zespołu.

Posłuchaj: Z Rafałem Remiszem kapitanem Stomilu Olsztyn rozmawia Andrzej Brzozowski

16. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1).

Bramki: 1:0 Patryk Mikita (7), 2:0 Jonatan Straus (10), 2:1 Szymon Pawłowski (43), 3:1 Łukasz Moneta (54).

Żółta kartka - Stomil Olsztyn: Łukasz Moneta, Jonathan Simba Bwanga, Jakub Tecław, Karol Żwir, Filip Wójcik. Zagłębie Sosnowiec: Mateusz Machała, Wojciech Szumilas.

Sędzia: Artur Aluszyk (Barlinek)

W kolejnym meczu Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Mecz zaplanowano na piątek (12 listopada 2021 r.) o godzinie 18:00.

Jak dobrze znasz hymn Polski? 5/8 to BARDZO DOBRY wynik!