Starcie na szczycie. Warmia Energa Olsztyn podejmie MKS Nielbę Wągrowiec [AUDIO]

2020-11-20 21:42 Andrzej Brzozowski
Warmia Energa Olsztyn
Autor: Warmia Energa Olsztyn

W sobotę (21 listopada) dojdzie do hitowego spotkania w ramach 8. kolejki rozgrywek I ligi gr. A. Aktualny lider, Warmia Energa Olsztyn podejmie ubiegłorocznego zwycięzcę rozgrywek i faworyta do awansu do Superligi, Nielbę Wągrowiec. Początek spotkania w hali Urania o godzinie 17. Transmisja meczu online w sieci. Więcej o ligowym starciu na ESKA Olsztyn!

ESKA XD #010

Rywal olsztynian obecnie zajmuje dopiero 6. pozycję w tabeli, a to za sprawą dwóch przegranych: na inaugurację ligi z GKS Żukowo (26:35) oraz przeciwko rewelacji sezonu, MKS-owi Grudziądz (22:23). W ostatnich spotkaniach nielbiści zagrali skuteczniej i odnieśli pewne zwycięstwa, zaliczając serię dwóch wygranych z rzędu. Zespół jest na fali wznoszącej, co potwierdza także trener Warmiaków, Jarosław Knopik.

- Tak się składa, że Nielba od kilku sezonów słabiej zaczyna ligę, a pod koniec rundy i w rundzie rewanżowej gra już swoje.

W tym sezonie wygląda to tak samo - mieli słabszy początek. Oglądałem ostatnie spotkanie z Tytanami Wejherowo i można powiedzieć, że to jest już „ta” Nielba, którą znamy z początku roku – ocenia szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn.

Posłuchaj: Jarosław Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn przed meczem z MKS Nielbą Wągrowiec

Weekendowy mecz zapowiada się jako jedno z ważniejszych w układzie tabeli na koniec sezonu. Trener olsztynian nie ma wątpliwości, ze jego ekipa musi zagrać na maksimum swoich możliwości, a o rezultacie zadecydują detale.

– Uważam, że to hitowy mecz. Według mnie Nielba to największy kandydat do wygrania ligi - mówi Jarosław Knopik, trener Warmii.

- Naszym planem jest być wyżej w tabeli niż oni, a do tego potrzeba wygrać najbliższy mecz. To by nam pozwoliło utrzymać 4 punkty przewagi nad nimi – wylicza sternik Warmii. Trener olsztynian nie ma wątpliwości, ze jego ekipa musi zagrać na maksimum swoich możliwości, a o rezultacie zadecydują detale.

-  W ostatnim ligowym meczu zespół ze stolicy Warmii i Mazur stracił aż 30 bramek i to defensywa musi ulec poprawie, aby myśleć o zwycięstwie nad drużyną Nielby – podkreśla olsztyński trener.

W poprzednim sezonie Warmiacy we własnej hali pokonali na inaugurację nielbistów 31:25. Na wyjeździe górą byli rywale, którzy jednak potrzebowali rzutów karnych, żeby pokonać ekipę ze stolicy Warmii i Mazur.

Sobotnie spotkanie Warmia Energa Olsztyn – Nielba Wągrowiec rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali Urania.

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Organizatorzy przeprowadzą transmisję na żywo z hali poprzez swój profil w mediach społecznościowych www.facebook.com/WarmiaEnerga