Dzień otwarty UWM

i

Autor: materiał organizatora Dzień otwarty UWM

„Spotkajmy się w Kortowie!”. Dzień otwarty na UWM [AUDIO]

2022-05-13 0:05

Podczas dnia otwartego UWM chce się spotkać z maturzystami i uczniami szkół średnich nie tylko na wydziałach, ale także na kortowskiej plaży. Tam czekać będą m.in. specjalni goście: Czesław Mozil, Radek Kotarski i Piotr Kosek.

SEKRETY GWIAZD SERIALU "PRZYSIĘGA" | ESKA XD - Hotplota #48

Spotkajmy się w Kortowie!

Dzień otwarty #UWM przybiera nową formę. Z maturzystami i uczniami szkół średnich przedstawiciele uczelni i goście specjalni spotkają się 20. maja na plaży w najpiękniejszym kampusie uniwersyteckim w Polsce.

W sercu Kortowa powstaną: strefa spotkań, strefa nauki i wiedzy, strefa kultury, strefa sportu, strefa informacyjna oraz strefa chillout. W tym czasie także wydziały będą stały otworem przed kandydatami na studia - pracownicy i studenci nie tylko oprowadzą po laboratoriach i salach zajęciowych, ale zaproszą także do udziału w warsztatach, wykładach i różnych atrakcjach.

W tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski stawia na nową formę dnia otwartego. Nasz kampus to nasze oczko w głowie i powód do dumy. Chcemy więc, żeby jego urok mieli szansę poznać kandydaci na studia. Dlatego właśnie wiele wydarzeń dnia otwartego odbędzie się na plaży kortowskiej – mówi Daria Bruszewska-Przytuła z Działu Marketingu UWM w Olsztynie. - W sercu kampusu uniwersyteckiego pojawi się więc kilka stref. Pierwsza z nich to strefa spotkań. Tu odbędą się rozmowy ze specjalnymi gośćmi wydarzenia: Piotrem Koskiem, twórcą kanału „Astrofaza”, Radkiem Kotarskim, popularyzatorem nauki, twórcą „Polimatów” oraz Czesławem Mozilem. Spotkania z nimi mają stanowić inspirację dla młodzieży, być dowodem na to, że w swoich wyborach warto podążać za pasją. O tym, że właśnie pasja tworzy najlepszy element napędowy do działań naukowych, uczestnicy spotkania w Kortowie przekonają się także w strefie wiedzy i nauki. Tu czekać będą przedstawiciele wydziałów i goście zaproszeni przez powstające na UWM Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji „Kortosfera”. Strefa kultury to okazja, by spotkać się z przedstawicielami Akademickiego Centrum Kultury i lepiej poznać agendy, w których można rozwijać swoje pozanaukowe zainteresowania. Zaprezentują się tu m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” czy grupa HoneyBadgers grająca w quidditcha i spikeball. W strefie sportu będzie można pograć w siatkówkę z przedstawicielami Indykpolu AZS Olsztyn oraz dowiedzieć się więcej o futbolu amerykańskim od AZS UWM Olsztyn Lakers.

Jak dobrze znasz polskie programy reality show? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto zwyciężył w pierwszej edycji "Hotelu Paradise"?

Ważną strefą będzie z pewnością strefa informacyjna. Czekać tu będą przedstawiciele Biura ds. Studenckich, którzy na wylot znają regulaminy, a wybudzeni w środku nocy — jak żartują ich koledzy — wyrecytują harmonogram rekrutacji. Warto więc skorzystać z ich wiedzy i zapytać o wszystkie nurtujące kwestie. Świadomość, że w maju szkoły funkcjonują na wysokich obrotach, sprawiła, że organizatorzy dnia otwartego postanowili przygotować także przestrzeń do relaksu. Grill, planszówki i chillout.

Dzień otwarty UWM

i

Autor: materiał organizatora Dzień otwarty UWM

Dzień otwarty to także moment, w który swoje tajemnice odsłonią wydziały. Tego dnia będzie można odwiedzić pracownie, laboratoria i aule. Kandydaci na studia sprawdzą, jak może wyglądać życie na uczelni, biorąc udział w warsztatach, pokazach i zajęcia. Ci, którzy jeszcze nie wiedzą, czym chcą się zajmować, będą mogli dać się zainspirować i sprawdzić, który kierunek studiów najbardziej do nich pasuje.

Więcej informacji i program wydarzenia: www.dni.uwm.edu.pl

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy