Spływy kajakowe Łyną. Można już korzystać z nowego pomostu pływającego!

i

Autor: UM Olsztyn

turystyka

Spływy kajakowe Łyną. Można już korzystać z nowego pomostu pływającego!

2024-05-16 14:37

Można już korzystać z nowoczesnego pomostu pływającego, kończącego spływ rzeką Łyną. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy planują w tym sezonie spływy kajakowe. - Inwestycja na pewno ułatwi kajakarzom spływ rzeką i zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta - mówił podczas oficjalnego otwarcia obiektu Robert Szewczyk, prezydent Olsztyna.

W czwartek (16 maja) oddano do użytku nowoczesny łapacz dla kajaków, który pozwoli na swobodne i bezpieczne wyjście z wody kajakarzom kończącym spływ Łyną w pobliżu elektrowni wodnej. To ważne udogodnienie dla wszystkich chętnych do korzystania z tej formy wypoczynku, tym bardziej że spływy kajakowe w Olsztynie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

- Inwestycja na pewno ułatwi kajakarzom spływ rzeką i zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta. Odcinek olsztyński jest najpiękniejszym odcinkiem na rzece Łynie i będziemy konsekwentnie inwestować w rozwój infrastruktury kajakarskiej w naszym mieście - mówi Robert Szewczyk, prezydent Olsztyna.

- Zarówno mieszkańcy, jak i turyści bardzo chętnie korzystają ze spływów kajakowych po rzece Łynie. W zeszłym roku z tej formy aktywności skorzystało ponad 20 000 osób, a wszystko wskazuje na to, że w obecnym sezonie będzie ich zdecydowanie więcej - zauważa Krzysztof Otoliński, Dyrektor Biura Promocji i Turystyki.

Projekt został zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Łączy nas turystyka”, a jego wartość wynosi 40 000 złotych.

Siedem niezwykłych miejsc na Warmii i Mazurach. Tu warto wybrać się w słoneczny dzień! [ZDJĘCIA]

Targi Olsztyn w stylu vintage