Sorkwity. Nietrzeźwy mężczyzna potrącony na przejściu. Powinien przebywać na obowiązkowej kwarantannie

i

Autor: pexels.com - zdjęcie ilustracyjne Sorkwity. Nietrzeźwy mężczyzna potrącony na przejściu. Powinien przebywać na obowiązkowej kwarantannie

Sorkwity. Nietrzeźwy mężczyzna potrącony na przejściu. Powinien przebywać na obowiązkowej kwarantannie

2021-12-17 10:34

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w miejscowości Sorkwity doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. — Do zdarzenia by nie doszło, gdyby przestrzegał decyzji sanepidu i przebywał w domu na obowiązkowej kwarantannie — poinformowała asp. Dorota Kulig, oficer prasowa mrągowskiej policji.

Wypadek miał miejsce w czwartek (16 grudnia) po godzinie 16.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem vivaro jadący od Mrągowa uderzył w pieszego znajdującego się na przejściu dla pieszych.

— Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestników wypadku. Kierujący oplem był trzeźwy, natomiast pieszy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Niestety w trakcie interwencji policjanci ustalili, że pieszy był objęty obowiązkową kwarantanną i w tym czasie powinien przebywać w miejscu zamieszkania — poinformowała oficer prasowa mrągowskiej policji.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia będą teraz wyjaśniane przez policjantów.

— Pieszy na pewno będzie tłumaczył się za nieprzestrzeganie kwarantanny. Informacja taka zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który jest organem władnym do nałożenia na taką osobę kary, która może wynosić nawet 5000 złotych — dodała asp. Dorota Kulig.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl