Śmiertelny wypadek pod Biskupcem. Samochód potrącił kobietę [ZDJĘCIA]

i

Autor: Facebook: Ochotnicza Straż Pożarna Kobułty

wiadomości

Śmiertelny wypadek pod Biskupcem. Samochód potrącił 19-letnią dziewczynę. Zmarła na miejscu [ZDJĘCIA]

2023-11-16 9:56

Śmiertelny wypadek w miejscowości Borki Wielkie w powiecie olsztyńskim. Samochód osobowy potrącił 19-letnią dziewczynę. Niestety mimo akcji reanimacyjnej nie przeżyła. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Śmiertelny wypadek w Borkach Wielkich. Pijany kierowca potrącił 19-letnią dziewczynę

Do tragicznego wypadku doszło w środę (15 listopada) wieczorem w miejscowości Borki Wielkie na obszarze zabudowanym w miejscu oświetlonym. – Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że 38-letni kierujący citroenem z nieznanych nam jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił 19-latkę idącą przy lewej krawędzi jezdni. Piesza miała poruszać się prawidłową stroną drogi. Niestety pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, kobieta zmarła – poinformował nas oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. – Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu  – dodał.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo, że zarówno ofiara, jak i sprawca wypadku to mieszkańcy powiatu olsztyńskiego.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja
12-letnia Anastazja napadnięta przez 16-latka wokół bloków sklepów i gabinetów