Śmiertelny wypadek koło Barczewa. Nie żyją dwie kobiety, 4-letni chłopiec w szpitalu [ZDJĘCIA]

2021-09-27 7:37

Śmiertelny wypadek na trasie Barczewo - Jeziorany. W niedzielę wieczorem doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Podróżowały nimi cztery osoby dorosłe oraz 4-letni chłopiec. Niestety dwie kobiety zginęły na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 18.00 na drodze wojewódzkiej numer 595 na odcinku Barczewo - Jeziorany. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe - audi z mercedesem. Podróżowały nim cztery osoby dorosłe oraz 4-letni chłopiec.

- Dziecko przewieziono do szpitala. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat, które jechały audi - informuje olsztyńska policja. - Z ustaleń śledczych pracujących na miejscu wypadku wynika, że prawdopodobną przyczyną tej tragedii był manewr 41-letniego kierującego osobowym mercedesem, który jadąc w kierunku Barczewa, z nieznanych na tę chwilę przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Audi. Kierujący Mercedesem był trzeźwy - podaje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce również w sobotę na drodze wojewódzkiej 593 między Orzechowem a Międzylesiem. Jak podają policjanci, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi kierowca audi stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewa. Kierowca zginął na miejscu.