Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Nysie

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Akademicy niespodziewanie przegraki ze Stalą Nysa

Siatkówka: Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Nysie

2022-03-08 18:40

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali na wyjeździe ze Stalą Nysa 1:3 (23:25, 25:21, 25:21, 25:16). Podopieczni Javiera Webera zajmują piątą pozycję w tabeli siatkarskiej ekstraklasy. W sobotę (12 marca) o kolejne punkty powalczą na wyjeździe z Mistrzem Polski - Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość PSG Stali Nysa w czterech setach. Po pierwszej partii, wygranej przez akademików z Kortowa (25:23), kolejne dwie były wyrównane, lecz padły łupem gospodarzy (po 25:21). W czwartej partii górą byli zawodnicy prowadzeni przez Daniela Plińskiego (25:16), którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

- W pierwszym secie graliśmy jak drużyna i widać było jakość - mówi Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn. Graliśmy dobrze na zagrywce, w ataku i byliśmy zorganizowani. Wiedzieliśmy przed meczem, że mimo pozycji w tabeli naszych rywali, to są oni groźni zwłaszcza we własnej hali. Po pierwszej partii, nasza drużyna zaczęła grać źle. Nie graliśmy jako zespół , wiele sytuacji oraz wyborów, było złych – powiedział po spotkaniu trener akademików.

Kraina pączków w Olsztynie

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem – sobota, 12 marca, godz. 14:45.