Sceny jak z Hitchcocka. Grupa wron zaatakowała kilka osób. W sieci krążą nagrania!

i

Autor: Unsplash, Twitter/ Beskrupulozan

świat

Sceny jak z Hitchcocka. Grupa wron zaatakowała kilka osób. W sieci krążą nagrania!

2024-05-21 18:15

W położonym na południu Serbii Niszu doszło do scen przypominających słynny film Alfreda Hitchcocka. Grupa wron zaatakowała na przejściu dla pieszych kilka osób, które doznały drobnych obrażeń - poinformował we wtorek portal Niszke Vesti.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające atak ptaków na młodą dziewczynę. Ofiara wron upadła podczas ucieczki i zaczęła się bronić, wymachując plikiem kartek. "Eksperci podkreślają, że tego właśnie należy unikać, ponieważ ptaki stają się jeszcze bardziej agresywne" - podał portal.

W tym samym miejscu wrony zaatakowały też dwóch mężczyzn, w tym jednego starszego. Komentujący nagranie mieszkańcy Niszu twierdzą, że wrony atakują ludzi w całym mieście, co może prowadzić do poważnych obrażeń i przeniesienia zarazków.

Media przypomniały, że ataki tego gatunku nie są o tej porze rzadkością. W maju młode wrony uczą się latać, więc gdy wypadną z gniazd, znajdujące się w pobliżu starsze osobniki stają się agresywne wobec potencjalnych zagrożeń dla młodych.

"Dobra wiadomość jest taka, że do podobnych ataków dochodzi jedynie przez kilkudniowy okres. Mieszkańcy, słysząc krakanie, powinni mieć się w najbliższym czasie na baczności" - zaznaczył serbski portal.

Trudny quiz z flag Europy. Czy dopasujesz 20 państw bez błędu? Komplet dla nielicznych!

Pytanie 1 z 20
Flaga ze zdjęcia należy do:
Który kraj reprezentuje ta flaga?
Poruszająca historia wrony uwięzionej na Dworcu Centralnym. Od miesięcy widuje swojego partnera tylko przez szybę