Samochód wpadł do kanału żeglownego. Podróżowały nim trzy osoby [ZDJĘCIA]

2022-03-02 8:57

Niebezpieczne zdarzenie między Warlitami Wielkimi a Międzylesiem w gminie Ostróda. Samochód osobowy wypadł z drogi, przebił bariery ochronne na śluzie i z wysokości około ośmiu metrów wpadł do kanału żeglownego. Autem podróżowały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło we wtorek (1 marca) kilkanaście minut przed godziną 13.00. Samochód osobowy wypadł z drogi, przebił bariery ochronne na śluzie i z wysokości około ośmiu metrów wpadł do kanału żeglownego łączącego jezioro Pauzeńskie z jeziorem Szeląg Wielki. Osobowym nissanem podróżowały trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. Na szczęście wszyscy wydostali się z samochodu i wody o własnych siłach. Nie wymagali pomocy medycznej.

- Znajdujący się w wodzie samochód stwarzał zagrożenie ekologiczne. Mogło dojść do wycieku płynów eksploatacyjnych do wody. Ponadto auto blokowało szlak żeglowny. Strażacy przeprowadzili operację podjęcia samochodu z wody i wydobycia na linię brzegową. Działania te przeprowadziła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Ostróda” - poinformował st. kpt. Grzegorz Różański z KP PSP Ostróda.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Uchodźcy na polskiej granicy

Rozpoznasz te tablice rejestracyjne? O maksymalną liczbę punktów łatwo nie będzie! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Samochód z tablicą rejestracyjną BL pochodzi z: