turystyka

Poznaliśmy Cuda Polski 2023. Te atrakcje turystyczne musisz odwiedzić w wakacje! [LISTA]

2023-08-07 16:02

Poznaliśmy wyniki wakacyjnego plebiscytu "Cuda Polski 2023" przeprowadzonego przez National Geographic Traveler. Internauci wyłonili najbardziej atrakcyjne i jednocześnie nietuzinkowe miejsca w Polsce. O miano "Cudu Polski" walczyły po trzy atrakcje z każdego województwa. Które znalazły się na liście laureatów? Szczegóły poniżej.

Szykujesz się na wycieczkę po Polsce i zastanawiasz się, które miejsca warto odwiedzić? Najlepsze atrakcje turystyczne właśnie zostały wyłonione w plebiscycie "Cuda Polski 2023" organizowanym przez redakcję National Geographic Traveler. O miano "nowego cudu" walczyło aż 48 najpiękniejszych, niebanalnych i często mało znanych miejsc z całego kraju. We wtorek (18 lipca) poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu, a tym samym 16 laureatów z każdego województwa.

– Jestem przekonany, że ogromna popularność plebiscytu przygotowanego przez redakcję magazynu National Geographic Traveler i serwisu National-Geographic.pl we współpracy z 16 regionami Polski sprawi, że nowe Cuda Polski znajdą się na tegorocznej mapie wakacyjnych planów Polek i Polaków. W plebiscycie wzięła udział niebagatelna liczba ponad 123 tys. głosujących. W przypadku niektórych regionów walka o głosy trwała do ostatniej godziny. Dziś już wszystko jasne – z przyjemnością i dumą prezentujemy 16 miejsc, które zdobyło tytuły nowych Cudów Polski – informuje na stronie serwisu National Geographic Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic i National Geographic Traveler. 

Cuda Polski 2023. Lista 16 najlepszych atrakcji turystycznych

Listę zwycięzców plebiscytu "Cuda Polski 2023" znajdziesz w galerii poniżej.