Pożar budynku wielorodzinnego w Pozezdrzu. PIĘĆ RODZIN straciło dach nad głową [ZDJĘCIA]

2021-02-22 13:01

W Pozezdrzu przy ulicy Kolejowej w minioną sobotę (20 stycznia) wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Pomimo szybkiej akcji strażaków, dach nad głową straciło pięć rodzin. Niestety, rodziny nie mogą wrócić do swoich mieszkań, ponieważ straty są ogromne. Chętni mogą pomóc ofiarom pożaru. Szczegóły w artykule.

Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Kolejowej w Pozezdrzu. Pięć rodzin straciło dach nad głową

Chwile grozy przeżyło pięć rodzin mieszkających w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kolejowej w Pozezdrzu (powiat węgorzewski). W sobotę (20 lutego) po godzinie 21.00 wybuchł tam pożar. - Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że cała powierzchnia dachu w budynku wielorodzinnym objęta jest ogniem. Mieszkańcy budynku nie odnieśli żadnych obrażeń, opuścili budynek przed przybyciem pierwszych zastępów JOP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływy zasilania do budynku, podania prądów gaśniczych na palący się dach. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dotarcia do nowopowstałych zarzewi ognia - informuje st.kpt. Lalak Irenuesz z KP PSP w Węgorzewie.

Pożar w Pozezdrzu. Chętni mogą pomóc poszkodowanym rodzinom

Pomimo szybkiej akcji strażaków, dach nad głową straciło pięć rodzin. Nie mogą one wrócić do swoich mieszkań, ponieważ straty są ogromne.

- Potrzeby są ogromne. 5 rodzin zostało bez dachu nad głową. (...) chcielibyśmy się skupić na środkach czystości, chemii i jedzeniu. Zbierzemy i zawieziemy.  Środki czystości: mydła, żele pod prysznic, dezodoranty, jakieś kremy ogólnego użytku. Chemia: Coś do prania, środki ogólnoczyszczące. Jedzenie: suche rzeczy typu: ryż, makaron, herbata, kawa, puszki. Jeśli ktoś chce coś podarować, zapraszamy do kontaktu - zachęca węgorzewskie Stowarzyszenie "Pomagam bo Lubię", które włączyło się w pomoc pogorzelcom.

Potrzebne rzeczy można dostarczać m.in. w godzinach 18:00 - 19:00 do sali Stowarzyszenia w byłym budynku szkoły SP1 (kuchnia). Szczegółowe informacje - profil Stowarzyszenia "Pomagam bo Lubię": https://www.facebook.com/zbiorkanaosobynieplnosprawne/.

Potrzebujące rodziny można wesprzeć również na stronie https://zrzutka.pl/pomoc-ofiarom-pozaru-w-pozezdrzu.

Raport z anteny 22.02, godz.10

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?