Powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Powiat olsztyński otrzymał dofinansowanie

2020-09-16 10:27 agada
100 tys. zł na bezpieczne przejścia w powiecie olsztyńskim
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne 100 tys. zł na bezpieczne przejścia w powiecie olsztyńskim

100 tysięcy złotych dofinansowania na bezpieczne przejścia dla pieszych otrzymał powiat olsztyński. Dzięki niemu w gminach Barczewo, Dywity i Stawiguda powstaną nowe przejścia.

Powiat olsztyński otrzymał 100 tys. złotych dofinansowania na realizację projektu „Bezpiecznie na przejściach dla pieszych w powiecie olsztyńskim”. Dzięki niej w gminach Barczewo, Dywity i Stawiguda powstaną nowe przejścia. Środki pochodzą z programu MSWiA „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

– Z dotacji resortu korzystamy już kolejny raz. Rok temu we współpracy z Komendą Miejską Policji w Olsztynie realizowaliśmy projekt „W kont@kcie z rzeczywistością”, w którym kładliśmy nacisk na nieużywanie telefonów komórkowych podczas jazdy. Tym razem chcemy się skupić na bezpieczeństwie pieszych przechodzących przez jezdnię. Powiat się rozwija, rośnie rynek mieszkaniowy, a wraz z nim natężenie ruchu na drodze. To stwarza podwyższone ryzyko dla pieszych, a bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem. Chcemy wybudować nie tyle zwykłe „zebry”, bo takie już mamy, ale całą infrastrukturę z aktywnym oznakowaniem, oświetleniem, tzw. kocimi oczkami, a w jednym miejscu też wyniesieniem – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński, który we wtorek podpisał w tej sprawie umowę z Arturem Chojeckim, wojewodą warmińsko-mazurskim.

Czytaj też: Przeżyjemy SZOK termiczny. Dziś afrykański upał, jutro ogromne ochłodzenie!

Prace budowlano-instalacyjne będą realizowane:

  • W miejscowości Nikielkowo, gm. Barczewo, w obrębie skrzyżowania drogi powiatowej nr 1448N ul. Jana Grzymały i drogi gminnej nr 164004N ul. Lawendowa
  • w miejscowości Dywity, gm. Dywity, na drodze powiatowej nr 1430N ul. Spółdzielcza przy Szkole Podstawowej w Dywitach
  • w miejscowości Jaroty, gm. Stawiguda, na drodze powiatowej nr 1372N ul. Bartąska przy zjeździe na Osiedle Bartąg
  • w miejscowości Jaroty, gm. Stawiguda, w obrębie skrzyżowania drogi powiatowej nr 1372N ul. Bartąska z drogami gminnymi nr 162126N ul. Stawigudzka i nr 320059N ul. Złota

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie Powiatu Olsztyńskiego.

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.