policja kajdanki

i

Autor: Pixabay

Policja

Poszukiwany 8 listami gończymi wpadł w Olsztynie. Trafi za kraty prawie na 10 lat

2023-05-23 14:44

W poniedziałek (22 maja) policjanci z Warmii i Mazur zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 64-latek wpadł w Nidzicy, a 24-latek w Olsztynie. Pierwszy z nich spędzi za kratami 3 miesiące, a drugi niemal 10 lat.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Nidzicy około godz. 12. Policjanci zatrzymali 64-latka poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec gminy Nidzica jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do zakładu karnego, w którym, zgodnie z dyspozycją sądu, spędzi 3 miesiące za oszustwo.

Tego samego dnia olsztyńscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać mężczyzna ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci na miejscu zastali 24-latka. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie ośmiu listów gończych, zarządzeń sądu lub prokuratora, a także nakazu doprowadzenia.

24-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2022 r. za popełnione w przeszłości kradzieże z włamaniem, kradzieże czy kierowanie autem po spożyciu alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce trafi do zakładu karnego. Ma on do obycia łączną karę 9 lat, 2 miesięcy i 267 dni pozbawienia wolności.

Brutalna interwencja policji w Chojnowie