Popularna zabawka wycofana ze sprzedaży. Stanowi zagrożenie dla zdrowia. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy

i

Autor: Action

biznes

Popularna zabawka wycofana ze sprzedaży. Stanowi zagrożenie dla zdrowia. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy

2024-05-22 7:19

Sieć sklepów Action opublikowała ważny komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed popularną wśród dzieci i młodzieży zabawką. Chodzi o zestaw do plecionek Scoubidou. Okazało się, że produkt ten może stanowić zagrożenie dla zdrowia ze względu na wyższe niż dozwolone stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP. Szczegóły poniżej.

Kolorowe żyłki, z których zaplatało się breloczki, były prawdziwym hitem wśród dzieciaków zwłaszcza w latach 90. Nie oznacza to jednak, że już nikt się tym nie bawi. Plecionki wciąż są popularne i można je kupić w wielu sklepach. Niestety nie wszystkie są dla bezpieczne dla zdrowia. W ostatnim czasie sieć sklepów Action wycofała ze swoich sklepów zestaw do plecionek typu filofun firmy Scoubidou.

Sieć Action wycofała ze sprzedaży niebezpieczną zabawkę. Klienci są proszeni o zwrot

– Badania wykazały, że produkt ten zawiera wyższe niż dozwolone stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP, dla którego obowiązuje limit prawny. Artykuły nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, które Avec BV stawia swoim produktom i z tego powodu zostały one wycofane – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie sklepu.

Kody EAN produktu to 8715275821800, a także 8715275821879 – natomiast sklepowy numer artykułu Action to 102758 / 3202854. Dostawcą jest holenderskie przedsiębiorstwo Avec BV. Produkt był dostępny w sprzedaży od stycznia 2024 r. do kwietnia 2024 r.

Action apeluje do klientów, by nie używać zabawki i zwrócić ją do sklepu. Zapewnia też, że można liczyć na pełny zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie posiadamy już dowodu zakupu.

Popularna zabawka wycofana ze sprzedaży. Stanowi zagrożenie dla zdrowia!

i

Autor: Action

Hity ze sklepików szkolnych sprzed lat. Sprawdź, czy je pamiętasz!

Pytanie 1 z 9
Która guma była długa jak taśma?
Wielki skandal po finale "Mam Talent" w TVN. Julia Wieniawa bluzgała! Padły aż trzy wulgaryzmy