Subway zostanie sprzedany? To byłaby jedna z większych transakcji na rynku fast foodów

i

Autor: Unsplash - zdjęcie ilustracyjne Subway zostanie sprzedany? To byłaby jedna z większych transakcji na rynku fast foodów

Popularna sieć fast foodów zostanie sprzedana? Ma lokale w całej Polsce

2023-01-16 8:07

Popularna sieć fast foodów, Subway, rozważa sprzedaż marki. Proces jednak znajduje się dopiero w początkowej fazie i na razie nie zostało przesądzone, czy rzeczywiście dojdzie do sprzedaży – poinformowały zagraniczne media, powołując się na anonimowe źródła.

Subway zostanie sprzedany?

Jedna z popularniejszych sieci fast foodów — Subway zostanie sprzedana? Pojawiły się nieoficjalne doniesienia, aczkolwiek nic nie zostało jeszcze przesądzone. Anonimowe źródła, na które powołują się zagraniczne media takie jak m.in. Bloomerg czy Wall Street Journal, poinformowały, że rozważana jest sprzedaż marki. Proces znajduje się jednak dopiero w początkowej fazie i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do transakcji. Dziennik Wall Street Journal podał, że cena za Subway może wynieść nawet 10 mld dol. Gdyby udało się sprzedać firmę za taką kwotę, byłaby to jedna z większych transakcji na rynku fast foodów w historii.

Historia marki Subway

Historia marki Subway rozpoczęła się w 1965 roku w Bridgeport w stanie Connecticut w USA. Wtedy właśnie przedsiębiorczy siedemnastolatek Fred DeLuca otworzył "Pete’s Super Submarines", bar z sandwiczami przypominającymi łodzie podwodne, żeby zdobyć pieniądze na studia. Pomógł mu w tym przyjaciel Peter Buck. Restauracja szybko zdobyła popularność, otworzyły się kolejne lokale, a nazwę skrócono do Subway. Kolejne lata upłynęły pod pasmem sukcesów, w związku z czym zdecydowano się utworzyć system franczyzowy.

Sieć Subway liczy ponad 180 punktów w całej Polsce

Restauracje Subway słyną z amerykańskich sandwiczy przyrządzanych na oczach klienta i zgodnie z jego życzeniem. Sandwicze komponowane są ze świeżych warzyw, mięs i wędlin, na świeżo wypiekanym pieczywie. Ten wyjątkowy koncept przez lata zyskał miłośników na całym globie.

Dziś sieć Subway liczy ponad 40000 restauracji w 100 krajach i jest największą siecią restauracji na świecie. Pierwsza restauracja Subway w Polsce powstała w 2000 roku w Warszawie, w okolicy Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie sieć liczy ponad 180 punktów w Polsce.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62