Policyjny dron ŁAPAŁ PIRATÓW DROGOWYCH na krajowej szesnastce. Wkrótce kolejna akcja

2021-04-22 14:21

Policjanci już po raz kolejny przy pomocy drona patrolowali warmińsko-mazurskie drogi. Tym razem kontrole zostały przeprowadzone na DK 16 na odcinku od Barczewa w kierunku Mrągowa aż do granic powiatu olsztyńskiego. W wielu miejscach na tej trasie rozstawione były również patrole policyjne, wyposażone w laserowe mierniki prędkości. Nie obeszło się bez mandatów.

Akcję policjanci przeprowadzili we wtorek (20 kwietnia). Szczególnym nadzorem objęty został odcinek krajowej szesnastki od Barczewa w kierunku Mrągowa aż do granic powiatu. W wielu miejscach na tej trasie rozstawione były patrole policyjne, wyposażone w laserowe mierniki prędkości. Dodatkowym wsparciem był dla nich dron, który z powietrza obserwował kierowców, a uzyskane dzięki niemu informacje szybko trafiały do patroli na ziemi. 

- Korzystanie przez policjantów z drona jest uzależnione od warunków pogodowych i ograniczone czasowo, ze względu na warunki techniczne urządzenia. Jednak jak pokazały przeprowadzone działania, to wystarczyło do ujawnienia wykroczeń dotyczących m.in. wyprzedzania w miejscu niedozwolonym - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Olsztyn. Nowy sposób policji na piratów drogowych. Patrolują drogi z powietrza

Podobnych akcji na drogach Warmii i Mazur będzie więcej. Policjanci już zapowiedzieli kolejne podobne patrole.