Pogoda na lipiec 2020. Co nas czeka? Gwałtowne burze, upały czy chłód?

2020-06-29 9:22 agada
Pogoda na lipiec 2020. Czy będzie ciepło?
Autor: pixabay.com

Tegoroczne lato rozpoczęło się dosyć kapryśną pogodą, która przyniosła w wielu regionach gwałtowne burze z ulewami. Czy lipiec będzie spokojniejszy? Sprawdź prognozę pogody na lipiec 2020.

Nad Barczewem czarne chmury

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pogoda na lipiec 2020. Czy będzie ciepło?

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozy temperatury na lipiec wskazują na ciepły miesiąc dla większości kraju. Średnia temperatura powietrza powinna być w normie lub powyżej normy. Niestety, podobnie jak w czerwcu, należy spodziewać się gwałtownych burz z silnymi opadami deszczu.

- Burze w lipcu będą gwałtowne. Spowodują zalania, miejscami nawet powodzie błyskawiczne, pożary od wyładowań atmosferycznych, ale także przyniosą gradobicia. W sprzyjających warunkach niewykluczone są trąby powietrzne. Szkody wywołane przez burze w lipcu mogą być duże zwłaszcza na południu, wschodzie i centrum kraju, ale groźne nawałnice możliwe są okresami w całym kraju. Dużo zależeć będzie od mas, które napłyną w siódmym miesiącu roku do Polski. - prognozują fanipogody.pl.

Jak zapowiadają fanipogody.pl, według najnowszej prognozy modelu CFS lipiec nie będzie prawdopodobnie ekstremalnie ciepłym miesiącem.

- Polska może zostać podzielona. Na południu często panować ma pogoda niżowa, natomiast na północy częściej wyżowa. Więcej opadów w lipcu możliwych jest na południu i wschodzie, najmniej na zachodzie i północy, gdzie w dalszym ciągu występuje susza hydrologiczna. - prognozują.

Temperatura powietrza w lipcu będzie oscylować od około 20 stopni do 25 stopni. Nie ma natomiast mowy o wielotygodniowych upałach. Te mogą zdarzyć się raczej sporadycznie.