Pogoda na kwiecień 2022. WIOSNY NIE BĘDZIE?! Synoptycy nie mają dobrych wieści [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]

i

Autor: pexels.com Pogoda na kwiecień 2022. Długoterminowa prognoza pogody IMGW

Pogoda na kwiecień 2022. WIOSNY NIE BĘDZIE?! Synoptycy nie mają dobrych wieści [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]

2022-04-04 7:33

Pogoda na kwiecień 2022. Ile stopni będą wskazywać termometry? Spodziewać się więcej dni słonecznych czy deszczowych? Długoterminową prognozę pogody na kwiecień właśnie zaprezentowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niestety nie są to dobre informacje. Szczegóły w artykule.

Początek kwietnia zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych. Zamiast słonecznej, wiosennej pogody, mamy jesienno-zimową aurę. Pada deszcz, wieje silny wiatr, a w niektórych regionach leży śnieg. Czy możemy liczyć na to, że reszta miesiąca będzie cieplejsza? Jaka pogoda w kwietniu 2022?

Pogoda na kwiecień 2022. Czy będzie ciepło? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2022 podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Według synoptyków średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie powyżej normy wieloletniej.

– Chłodno zapowiada się znaczna część pierwszej dekady kwietnia, wtedy też wrócą miejscami zimowe akcenty, bo zarówno będzie padać śnieg, jak również na krótko powstanie pokrywa śnieżna. Z upływem 2 dekady kwietnia oraz w dalszej części miesiąca temperatury wzrosną, ale jeszcze co najmniej jeden okres z większym ochłodzeniem i powrotem opadów śniegu i deszczu ze śniegiem powinien wystąpić. Dość częstym na ogół przelotnym opadom zaczną miejscami co jakiś czas towarzyszyć wiosenne burze – informuje portal DobraPogoda24.pl.

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Należy jednak pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody są orientacyjne, mają charakter eksperymentalny i mogą ulec zmianie.