Palma przy siedzibie strostwa została zniszczona

i

Autor: Starostwo Powiatu Olsztyńskiego Spłonęła olsztyńska Copernicja, palmę podpalili wandale

Podpalili palmę pod starostwem. Sprawcy staną przed sądem! Grozi im do 5 lat więzienia

2022-01-27 12:24

Policja ustaliła sprawców podpalenia palmy mieszczącej się przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie. To 54-letni mężczyzna i jego 43-letni kolega. Obaj usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem.

Do zdarzenia doszło na początku grudnia 2021 roku na ulicy Kopernika w Olsztynie. Nieznani wówczas sprawcy podpalili sztuczną palmę stojącą przy budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Wysokość strat wyniosła 6 tysięcy złotych. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, co pomogło w ustaleniu osób odpowiedzialnych za zniszczenie atrakcji. To mężczyźni w wieku 54 i 43 lat. Usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. — Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili skruchę. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem — informuje olsztyńska policja.

Za popełnione przestępstwo 54 i 42- latek odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Podpalono palmę Coppernicję

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl