Pobiegli dla dzieci. Olsztyńscy mikołaje nie zawiedli! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-20 23:30

Prawie 300 biegaczy w czerwonych czapeczkach wzięło udział w drugim olsztyńskim Biegu Mikołajów. W niedzielne przedpołudnie (19 grudnia) na starówce zameldowali się amatorzy i zawodowcy. Dystans liczył 5 kilometrów i prowadził przez Stare Miasto oraz Park Centralny. Wpisowe w całości przeznaczone zostało na wsparcie oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Organizatorzy zachęcali do świątecznych przebrań, a elementem obowiązkowym była mikołajowa czapka. Pierwszy na mecie zameldował się Wojciech Kopeć z Olsztynka. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Flaga z Olsztyna, a na trzecim Tomasz Pawłowski z Zielonki. Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Ostromecka z Olsztyna, drugie miejsce zajęła Zuzanna Głombiowska z Gdyni, a na trzecim uplasowała się Martyna Osowiecka z Olsztyna.

Posłuchaj: Z uczestnikami II Biegu Mikołajów rozmawiał Andrzej Brzozowski
II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.