Warmia Energa Olsztyn

i

Autor: Andrzej Brzozowski

Po kolejne trzy punkty! Warmia na wyjeździe zmierzy się z Gwardią Koszalin [AUDIO]

2021-04-08 23:01

To będą najważniejsze w tym sezonie mecze olsztyńskich szczypiornistów. Spotkania z ligową czołówką, których stawką będzie pierwsze miejsce w rozgrywkach. Na początek podopieczni Jarosława Knopika zagrają z nieobliczalną ekipą Gwardii Koszalin. Spotkanie 17 kolejki I ligi gr. A odbędzie się na boisku rywala w sobotę 10 kwietnia. Początek o godzinie 17:30.

Pensja Prezesa w Radiu ESKA - nie czekaj i już teraz zgłoś się po grubą wypłatę!

Gwardia Koszalin traci do Warmiaków 5 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi gr. A. Gwardziści wygrali ostatnie dwa mecze: przeciwko USAR-owi Kwidzyn i Tytanom Wejherowo. Wcześniej przegrali minimalnie z liderem, MKS-em Grudziądz i pokonali w przekonywujący sposób aspirującą do pierwszego miejsca Nielbę Wągrowiec. Liderem rywali jest drugi w klasyfikacji strzelców, Maksim Kruchkou. Białorusin trafia do bramki przeciwników średnio ponad 6 razy na mecz.

Olsztynianie do pojedynku z Gwardią przystępują po cennym zwycięstwie nad GKS Żukowo 33:29. O wygranej w hali Urania zadecydowała bardzo dobra postawa w pierwszej połowie.

- Mamy trzy mecze wyjazdowe, tydzień po tygodniu - mówi Jarek Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn.

- Koszalin, Wągrowiec, a potem Kościerzyna. Stąd będziemy potrzebowali ogromnej mobilizacji i do tego jeszcze ogromu zdrowia i szczęścia sportowego, żeby sprostać temu zadaniu i wygrać te pojedynki.

- Nareszcie będzie rytm meczowy, będzie walka już na samym końcu ligi. Każdy punkt i każdy mecz będzie decydował o tym jak ta tabela się ułoży. Pełna mobilizacja na końcówkę sezonu po to by aby cieszyć się, spełniać marzenia i realizować cele – podkreśla trener olsztyńskich szczypiornistów.

Posłuchaj: Jarek Knopik, trener Warmii Energa Olsztyn. Przed nami najważniejsze mecze tego sezonu.

Wiemy już, że w najbliższym meczu Warmiacy zagrają w pełnym składzie, za wyjątkiem rekonwalescenta – Marcina Laskowskiego. Na uraz narzekał Mateusz Kopyciński, ale kapitan Warmii Energa Olsztyn będzie gotowy na wyjazdową potyczkę.

I liga gr. A: KSPR Gwardia Koszalin - OKPR Warmia Energa Olsztyn [17. kolejka]

  • sobota, 10.04.2021, g. 17:30

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!